Facebook Google+ Twitter

Zjazd Muzułmanów w Puławach problemem społecznym?

27. Zjazd Muzułmanów stał się problemem dla samorządu, społeczeństwa Puław - młodzi ludzie zbierając się na jednym z profili społecznościowych planowali zorganizować protest - Urząd Miasta odmówił takich działań.

Plakat promujący / Fot. Materiały Promocyjne OrganizatoraW Puławach blisko 500 wyznawców Islamu planuje zgromadzić się w jednym miejscu- w którym przez cztery dni będą mieli okazję wysłuchać wykładów m.in prof. Ingrid Mattson- Działaczka, była prezes Islamskiego Towarzystwa Ameryki Północnej, czy też Szejk, dr Omar Abd al-Kafi (Omar Abdel Kafi)- jednego z czołowych kaznodziei świata Arabskiego.

Puławska społeczność zapowiedziała protest w sobotnie popołudnie na Placu im. Fryderyka Chopina- Urząd Miasta po złożeniu przez protestujących legalizacji manifestacji odrzuciła ten pomysł po wcześniejszym zaopiniowaniu mundurowych. Jednak potencjalni "protestujący" pragną zorganizować krótki "spacer" na Placu. W planach jest także modlitwa różańcowa. Kompleks w którym przebywają muzułmanie jest pilnie strzeżony przez policję, jak i agencję ochroniarską. Od rana petenci, którzy chcą dostać się na teren Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Adama Czartoryskiego, czy choćby do biur Bursy Szkolnej mają utrudnione wejście.

– Jesteśmy tutaj drugi raz. Wcześniej nie było żadnych pogróżek ani protestów. Byliśmy zadowoleni z poprzedniego pobytu, dlatego wróciliśmy do Puław. Pochodzę z Lubelszczyzny i chciałem promować ten region wśród muzułmanów polskich - mówi Paweł Dudek rzecznik XXVII Zjazdu Muzułmanów.

Zjazd potrwa do niedzieli, będziemy informować na bieżąco wszystkie zdarzenia z miejsca Zjazdu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.