Facebook Google+ Twitter

Zjazd partii Libertas w Rzymie z udziałem Lecha Wałęsy

Libertas to eurosceptyczna partia budująca swoją popularność na krytyce Traktatu Lizbońskiego, którą założył irlandzki milioner Declan Ganley. Dziś w Rzymie odbywa się zjazd tej partii o międzynarodowym zasięgu. W zjeździe tym weźmie udział były prezydent Polski Lech Wałęsa.

Lech Wałęsa. / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Lech_Walesa.jpg&filetimestamp=20071104083226Informację potwierdził prezes Instytutu Wałęsy Piotr Gulczyński. Lech Wałęsa wygłosi przemówienie na temat wartości budowania wspólnej Europy. Skierowane ono będzie do liderów partii, którzy dziś w Rzymie inaugurują kampanię wyborczą do europarlamentu. Przemówienie to nie będzie zawierało elementów odstających od dotychczasowej działalności mówcy. Lech Wałęsa weźmie udział w części naukowej zjazdu, natomiast nie będzie już uczestniczył w jego segmencie politycznym.

Partia Libertas została założona przez irlandzkiego milionera Declana Ganleya uważanego za ojca odrzucenia Traktatu Lizbońskiego w referendum przeprowadzonym w Irlandii. Od lutego 2009 r. partia ta działa także w Polsce, gdzie kierowana jest przez byłego posła LPR i byłego sekretarza stanu w kancelarii premiera Jarosława Kaczyńskiego Daniela Pawłowca oraz byłego posła PiS i Prawicy Rzeczypospolitej Artura Zawiszę. Polskimi kandydatami Libertasu do europarlamentu są między innymi: posłanka PiS Anna Sobecka, senator PiS Ryszard Bender i były senator PO Krzysztof Zaremba.

Źródło

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 02.05.2009 23:40

Nie chciał, ale musiał.... :-))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każdy powód jest dobry, żeby się pokazać. Przy okazji można wpaść na chwilkę do Watykanu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.05.2009 00:45

Niepomiernie się zdziwiłem.... Czy wszyscy politycy są już chorągiewkami?.... Z każdym im po drodze?... To nieprawda, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu... :-))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

L. Wałęsa na zjeździe LIBERTAS ?
Zadziwiająca volta; przecież partia ta skupia kojarzonych z T. Rydzykiem tuzów skrajnej prawicy...., czy b. prezydentowi z nimi po drodze?
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krótko, treściwie na ciekawy i zaskakujący temat na czasie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawa i zaskakująca informacja! Lech Wałęsa na zjeździe Libertasu? Chyba tylko po to, żeby to gremium spróbować uświadomić i ustawić po swojemu... Miejmy nadzieję, że taki właśnie cel przyświeca byłemu prezydentowi Polski!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.