Facebook Google+ Twitter

Zjazd podopiecznych Fundacji "Krwinka" w Teatrze Powszechnym

Kilkaset osób, w tym przede wszystkim byli i obecni podopieczni łódzkiej Fundacji "Krwinka" i ich rodziny spotkało się w sobotę (28 września) w Łodzi na VII Zjeździe Pacjentów Wyleczonych oraz w Trakcie Leczenia Choroby Nowotworowej.

Elżbieta Budny, prezes Fundacji Krwinka oraz profesor Wojciech Młynarski kierownik Kliniki Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 4 w Łodzi / Fot. Adam SęczkowskiNa spotkaniu, które odbyło się w Teatrze Powszechnym, były dzieci wyleczone z choroby nowotworowej, dorosłe osoby, a także rodziny z dziećmi, które są obecnie w trakcie leczenia. Nie zabrakło lekarzy i pielęgniarek z oddziałów onkologicznych łódzkiej kliniki, a także przedstawicieli władz miasta i województwa.

Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi "Krwinka" powstała w 1996 r. w Łodzi z inicjatywy rodziców dzieci cierpiących na choroby nowotworowe. Posiada status organizacji pożytku publicznego. Działa na terenie całego kraju.

Celem Fundacji jest niesienie pomocy dzieciom dotkniętym chorobami nowotworowymi, ich rodzinom oraz klinikom, w których są leczone. "Krwinka" znana jest m.in. z ogólnopolskiego programu "Dawca Szpiku" i akcji szczepień przeciwko wirusowi HPV, w ramach której w regionie łódzkim zaszczepiono już ponad 1300 dziewczynek.

Przedstawiciele "Krwinki" podkreślają, że chore dzieci cierpiące z powodu nowotworów, oprócz skutecznych metod leczenia potrzebują wsparcia psychicznego, podobnie jak ich całe rodziny. Cykliczne spotkania mają na celu udowodnienie, że choroba onkologiczna może być w pełni uleczalna, co ma ogromne znaczenie terapeutyczne.
Od lewej Elżbieta Budny, Magda Libiszewska, Bartek Osumek, Bożena Ziemniewicz, Maria Antoniewicz-Połeć, Monika Abramczyk, Ada Sztajerowska, Maria Kaczmarska. / Fot. Adam Sęczkowski
"Podczas Zjazdu niezwykle ważny jest kontakt dziećmi, które są w trakcie leczenia z tymi, które już są wyleczone. Istotą jest zobaczenie, że to dziecko po tak ciężkich przeżyciach wyrosło, ma się świetnie, kończy kolejne etapy edukacyjne, a więc jest normalnym człowiekiem, który powrócił do życia społecznego. Wiara w to, że się wygra z nowotworem jest niezwykle ważna w procesie leczenia i to jest główne zadanie tego spotkania." - powiedziała w rozmowie ze mną Elżbieta Budny, prezes Fundacji "Krwinka".

"Robimy wszystko, żeby dzieciaki były szczęśliwe mimo ich nieszczęścia"


Posłuchajcie co powiedziała Pani Elżbieta Budny na temat leczenia podopiecznych Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi "Krwinka", istotnej roli wolontariuszy oraz problemach zatrzymania ich w Fundacji:Artyści Teatru V6 / Fot. Adam SęczkowskiMiss Polski Nastolatek 2013 Monika Abramczyk, Miss Polski Ziemi Łódzkiej Ada Sztajerowska, podopieczna Fundacji Kinga Rudzka, Maria Kaczmarska i / Fot. Adam SęczkowskiGwiazda wieczoru Rafał Brzozowski. W tle gitarzysta Bartek Grzanek. / Fot. Adam Sęczkowski
W części artystycznej dla podopiecznych "Krwinki" wystąpili: Zespół Teatru V6 z Emilią Kudrą na czele oraz piosenkarz Rafał Brzozowski. Podczas Gali zorganizowana została loteria, w ramach której rozdano wiele nagród rzeczowych. Honorowy patronat nad imprezą objął marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. To było niezwykłe popołudnie i magiczny wieczór. Do zobaczenia za rok!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.