Facebook Google+ Twitter

Zjazd szpitali noszących imię błogosławionego Jana Pawła II

1 lipca w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II, odbył się pierwszy Zjazd Szpitali noszących imię Ojca Świętego. Krakowski szpital był pierwszym nazwanym imieniem Jana Pawła II i poświęconym przez Jego Świątobliwość osobiście 9 czerwca 1997 r.

Spotkanie miało miejsce w sali konferencyjnej Oddziału Klinicznego Serca, Naczyń i Transplantologii- przy ul. Prądnickiej 80. Programie Zjazdu szpitali noszących imię Jana Pawła II pt. "Szpital w nauczaniu Jana Pawła II" rozpoczęła msza święta koncelebrowana z udziałem metropolity krakowskiego ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Msza odbyła się w Kaplicy Miłosierdzia Bożego, która mieści się w budynku kardiochirurgii.

Uczestników przywitała dr Anna Prokop-Staszewska, która jest dyrektorem szpitala. Następnie odbyło się półgodzinne wystąpienie Zygmunta Zimowskiego, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych. W programie nie zabrakło dr Marty Hlawaty, która szczególnie związana jest ze Stowarzyszeniem Apostołów Bożego Miłosierdzia "Faustinum".

Kolejnym punktem spotkania, była ciekawa prelekcja prof. dr hab. Michała Hellera - "Stworzenie Wszechświata". "Katechezę cierpienia i umierania w nauczaniu Jana Pawła II" wygłosił do uczestników zjazdu prof. dr hab. Zdzisław Jan Ryn. O godz. 13:20 prof. dr hab. Zbigniew Chłap podzielił się znakomitym wykładem zatytułowanym: "Jedni drugich brzemienia noście. Współodpowiedzialność społeczna w naukach Jana Pawła II".

Końcową prelekcją pt. "Promieniowanie duchowego ojcostwa" podzielił się z uczestnikami zjazdu ks. dr Wacław Gubała. O godz. 14 odbyła się ogólna dyskusja uczestników Zjazdu.

http://www.szpitaljp2.krakow.pl/Aktualnosci.135 M53fa2f1f3d4.0.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.