Facebook Google+ Twitter

Zjazd żeglarzy w Poznaniu - XIII targi Boatshow

Kolejna edycja żeglarskich targów Boatshow pokazuje kryzysowe oblicze. Sugeruje to skromna powierzchnia targowa. Wystawa nadrabia bogatą ofertą spotkań i wykładów.

Jedna z hal wystawowych targów Boatshow / Fot. Paweł ZiembaJuż od czterech lat do Poznania jesienną porą zjeżdżają się żeglarze z całej Polski. Corocznie w listopadzie organizowane są targi żeglarskie Boatshow. Patrząc z perspektywy, doskonałym rozwiązaniem było przeniesienie cztery lata temu targów z Łodzi do Poznania. Targi zyskały wtedy oddech, powiększyły się i rozwinęły. Jednak następne edycje nie rozwijają się tak jakby można się spodziewać. Hal jest mniej, choć mają większą powierzchnię. Również wystawców było więcej.

Kryzys na targach widać było przede wszystkim w ofercie. Brak nowości i premier spowodowany spadkiem popytu na luksusowe dobra jakim są jachty. Nie przeszkodziło to oczywiście nagrodzić kilka konstrukcji. Złoty medal targów dostała konstrukcja Hanse 400 za nowoczesność i jakość wykonania, poza tym wyróżniono jacht Hornet 26 za jakość wyposażenia. W innych kategoriach złote laury przypadły barce motorowej Omega Buster oraz nowoczesnemu i funkcjonalnemu narzędziu do nawigacji - wskaźnikowi E7 firmy ElJacht.

W porównaniu do zeszłego roku była większa oferta sklepów żeglarskich. Wystawiały się zarówno Bakista, jak i Szoperia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.