Facebook Google+ Twitter

Zjazd Związku Polaków na Białorusi odbędzie się w marcu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-17 19:24

Nieuznawany przez władze Białorusi Związek Polaków zorganizuje zjazd swoich zwolenników. Szefowa organizacji Andżelika Borys powiedziała Polskiemu Radiu, że zależy jej na zakończeniu konfliktu wokół organizacji.

Zjazd zaplanowano na marzec i, według Andżeliki Borys, powinny pojawić się na nim delegacje ze wszystkich regionów Białorusi. Związkowcy o swojej decyzji poinformowali również białoruskie władze, ale - jak twierdzi szefowa związku - odpowiedzią była fala medialnych prowokacji wymierzonych w kierownictwo organizacji. Cześć związkowców jest zastraszana przez urzędników i wzywana na rozmowy przez funkcjonariuszy organów ścigania.

Oficjalne białoruskie media przedstawiają Andżelikę Borys jako samozwańczego prezesa i osobę powodującą napięcia między Polakami. Od kilkunastu dni nieznani sprawcy nękają rodzinę znanego dziennikarza i związkowca - Andrzeja Poczobuta. Ktoś próbował również wciągnąć firmę współpracującą ze Związkiem Polaków w nielegalne działania finansowe.

Od 2005 roku na Białorusi działają dwa związki Polaków. Jednym, uznawanym przez Polskę, kieruje Andżelika Borys, a drugim zalegalizowanym przez władze Białorusi - Józef Łucznik.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.