178196 miejsce

Zła passa Palermo trwa. Matusiak nadal na ławce!

Dziś Palermo uległo na własnym stadionie słabemu Cagliari 1:3. Radosław Matusiak nadal nie dostaje szansy gry. Atmosfera w klubie jest coraz gorsza. Czy Milan wykorzysta słabą postawę Palermo?

Piłkarz Palermo Australijczyk Mark Bresciano strzela bramkę podczas meczu włoskiej Serie A z Cagliari. Fot. PAP/EPA/Mike PalazzottoPalermo-Cagliari, ten mecz miał zmienić oblicze drużyny, która ma wielkie aspiracje gry w Lidze Mistrzów, a od ośmiu spotkań jeszcze nie wygrała. Palermo rónież i dziś bez zwycięstwa. Mało tego, mecz zakończył się wynikiem 1:3, pozbawiając piłkarzy z Viale del Fante choćby jednego punktu.

Mimo prowadzenia już od 3. minuty meczu 1:0 po golu Bresciano, Palermo przegrało i to w złym stylu. Wszystko co dobre dla tej drużyny skończyło się w 37. minucie. Wtedy właśnie za drugi brutalny faul czerwoną kartkę otrzymał Biava. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a karnego wykorzystał bohater meczu - niezawodny i waleczny David Suazo. Potem było coraz gorzej. Wielka niemoc piłkarzy Palermo i decydujące ostatnie dziesięć minut w wykonaniu Cagliari. Najpierw w 81., a następnie w 86. minucie bramki zdobywali: Pepe oraz Suazo i po 90 minutach na tablicy świetlnej był wynik 1:3.

Matusiak nadal na ławce!

Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Radosław Matusiak. A wszystko wskazywało na to, że trener Palermo Guidolin da mu dziś szansę. Wcześniej pytany o absencję Matusiaka tłumaczył, że Polak jest zmęczony zgrupowaniem kadry. Ciekawe co powie teraz? Może, że mecz źle się ułożył i trzeba było bronić remisu? Ewidentnie widać, że nie ma do Polaka zaufania.

Tymczasem atmosfera w klubie coraz gorsza. W klubie jest coraz gorsza atmosfera, o czym świadczą buńczuczne wypowiedzi na łamach włoskiej prasy napastnika Palermo Andrei Caracciolo. Piłkarz wyraźnie chce odejść i nie boi się krytykować decyzji trenera.

Milan przed wielką szansą

Porażka Palermo to szansa dla Milanu na wejście do pierwszej czwórki, o czym jeszcze niedawno miediolańczycy mogli tylko pomarzyć. Czwarte miejsce w tabeli na finiszu Serie A daje możliwość gry w elitarnej Lidze Mistrzów. Milan podejmuje Empoli, piątą drużynę w tabeli. Wygrywając przeskoczy swojego rywala, a przy tym poważnie zbliży się do Palermo. Tracić będzie zaledwie punkt przy rozegraniu jednego meczu mniej. Czy wykorzysta nadarzającą się szansę? Niebawem wszystko się wyjaśni.