Zła passa polskich pływaków, Złotka uległy Kubankom

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-09 05:52

8. miejsce Sylwii Bogackiej w strzelectwie, szablistki odpadły w turnieju indywidualnym. Polskie siatkarki przegrały niestety 1:3 z Kubankami.

Siatkówka

Piłkę przepuszcza zawodniczka reprezentacji Polski Anna Podolec obok pokrzykującej Marioli Zenik w eliminacyjnym meczu z Kubą w grupie A siatkarek na igrzyskach olimpijskich Pekin 2008 / Fot. PAP/Jacek KostrzewskPolskie siatkarki przegrały pierwszy mecz na Igrzyskach Olimpijskich. Podopieczne Marco Bonity uległy Kubankom 1:3. Pierwszego seta Polki wygrały 25:21, a następne trzy przegrały 17:25, 20:25 oraz 17:25. Najwięcej punktów dla naszej reprezentacji zdobyły: Małgorzata Glinka-11 oraz Anna Podolec i Katarzyna Skowrońska - po 8 punktów. W następnym meczu Polki zmierzą się z Chinkami, spotkanie odbędzie się w poniedziałek. Pozostałymi rywalkami naszych siatkarek w grupie A będą Japonki, Wenezuelki i Amerykanki.
Posłuchaj relacji komentatora Polskiego Radia

Pływanie

Otylia Jędrzejczak nie awansowała do olimpijskiego półfinału w wyścigu na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. Trzykrotna medalistka olimpijska zajęła w swoim wyścigu eliminacyjnym trzecie miejsce. We wtorek Otylia Jędrzejczak popłynie w eliminacjach na swoim koronnym dystansie 200 metrów motylkiem we wtorek.

W olimpijskich eliminacjach startowali na dystansie 400 metrów stylem dowolnym startowali Paweł Korzeniowski, który w swoim wyścigu zajął 6. miejsce, oraz Przemysław Stańczyk, który dopłynął na ostatniej, ósmej pozycji. Czasy osiągnięte przez Polaków nie pozwoliły im na awans.

Leszek Blanik podczas kwalifikacji w skoku przez konia. / Fot. PAP/EPA/Karl Josef HildenbrandtKatarzyna Baranowska nie awansowała do olimpijskiego finału na dystansie 400 metrów stylem zmiennym. Pływaczka zajęła w swoim wyścigu eliminacyjnym czwarte miejsce i pobiła o prawie 3 sekundy własny rekord Polski, jednak to nie wystarczyło do awansu. Polka miała 9. czas, awansowało 8 zawodniczek.

Strzelectwo

W Pekinie rozdano pierwszy komplet medali olimpijskich. W konkurencji karabinu pneumatycznego kobiet zwyciężyła Czeszka Katerina Emmons, która zdobyła 503,5 punktów. Srebrny medal zdobyła Rosjanka Ljubow Galkina, brązowy natomiast Słowenka Snjezana Pejcic. Jedyna Polka startująca w finale Sylwia Bogacka zajęła ostatnie ósme miejsce w finale zdobywając 495,7 punktów.

Gimnastyka

Leszek Blanik o swoim występie eliminacyjnym

Kolarstwo

Hiszpan Samuel Sanchez złotym medalistą olimpijskim w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego. Srebrny medal zdobył Włoch Davide Rebellin, a brązowy Szwajcar Fabian Cancelara. Najlepszy z Polaków, Przemysław Niemiec, zajął 16. miejsce.

Łucznictwo

Trzy pierwsze miejsca zajęły reprezentantki Korei Południowej w kwalifikacjach turnieju olimpijskiego w łucznictwie. Najlepsza z Polek Małgorzata Ćwięczek zajęła 13. miejsce, Justyna Mospinek była 19., natomiast Iwona Marcinkiewicz 43. W kwalifikacjach startowały 64 zawodniczki. Wyniki kwalifikacji ustaliły pary 1/32 finału olimpijskiego, Małgorzata Ćwienczek zmierzy się z Louise Lauresen z Danii, Justyna Mospinek z Japonką Sayoko Kitabatake, natomiast Iwona Marcinkiewicz z Laishram Devi z Indii. Kwalifikacje ustaliły również pary turnieju drużynowego, który odbędzie się jutro.

Szermierka

Turniej indywidualny szablistek wygrała Mariel Zagunis, która w finale pokonała swoja rodaczkę Sadę Jacobson, broniąc tytułu mistrzyni olimpijskiej z Aten. Wcześniej, w 1/8 finału, pokonała nasza zawodniczkę - Bognę Jóźwiak.

Irena Więckowska awansowała do 1/16 indywidualnego turnieju szablistek w igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Polka pokonała Irlandkę Siobhan Claire Byrne15:8. Więckowska awansowała do 1/8 finału szablistek. Polka sprawiła sensację, pokonując aktualną mistrzynię świata Rosjankę Jelenę Nieczajewą 15:12. Ostatecznie szablistki zakończyły udział w turnieju indywidualnym. Bogna Jóźwiak przegrała z Amerykanką Muriel Zagunis 13:15. Wcześniej z turniejem pożegnały się Irena Więckowska oraz Aleksandra Socha. Turniej drużynowy szabli kobiet odbędzie się 14 sierpnia. Polki są aktualnymi mistrzyniami Europy w tej konkurencji.

Podnoszenie ciężarów

Marzena Karpińska / Fot. PAP/EPA/RUNGROJ YONGRITChinka Xiexia Chen zdobyła złoty medal w podnoszeniu ciężarów kobiet - kategoria do 48 kilogramów, z wynikiem 212 kilogramów. W drugim finale, rozegranym dziś na rozpoczętych wczoraj igrzyskach w Pekinie, srebrny medal przypadł Turczynce Sibel Ozkan, a brązowy krążek wywalczyła Tajwanka Chen Wei Ling. Polka Marzena Karpińska zajęła 9. miejsce, z łącznym wynikiem 171 kilogramów (79 kg w rwaniu i 92 kg w podrzucie).

Badminton

Przemysław Wacha awansował do1/16 turnieju badmintonistów na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Polak pokonał Estończyka Raula Musta w dwóch setach 21:14 i 21:15. Rywalem Przemysława Wachy w następnej rundzie będzie Szwajcar Christian Bosiger.

Wioślarstwo

Polska wioślarska dwójka bez sternika nie awansowała do dalszej fazy rywalizacji, ale ma jeszcze szansę dołączyć do najlepszych w repasażach. Jarosław Godek i Piotr Hojka zajęli w swoim biegu eliminacyjnym czwarte miejsce - do mety dopłynęli 7 sekund za trzecimi w stawce Kanadyjczykami. Wygrali Francuzi przed Włochami. Wcześniej do ćwierćfinału awansowała nasza skiffistka - Julia Michalska.

WKKW

Paweł Spisak na koniu Weriusz zajmuje ósme miejsce po ujeżdżaniu w konkurencji wszechstronnego konkursu konia wierzchowego. Zawody są rozgrywane na hipodromie w Hongkongu. Wszechstronny konkurs konia wierzchowego to konkurencja trwająca trzy dni i składająca się z trzech dyscyplin. Oprócz ujeżdżenia, jeźdźcy rywalizują także w próbie terenowej oraz skokach przez przeszkody.

Żeglarstwo - klasa Finn

Rafał Szukiel zajmuje pierwsze miejsce po dwóch wyścigach w żeglarskiej klasie Finn. Zawody rozgrywane są na Morzu Żółtym, w oddalonym od Pekinu o 800 kilometrów Qingdao. Polak w pierwszym wyściguzajął trzecie, a w drugim - drugie miejsce. Takie wyniki dają Szukielowi prowadzenie - między innymi dlatego, że zwycięzca pierwszego wyścigu Grek Emilios Papathanasiou drugiego nie ukończył. W klasyfikacji po dwóch wyścigach drugi jest Amerykanin Zach Railey, a na trzecim miejscu plasuje się legenda klasy Finn i obrońca tytułu mistrza olimpijskiego - Brytyjczyk Ben Aisley. Mistrza olimpijskiego w klasie Finn wyłoni dziesięć wyścigów. Kolejne dwa już jutro.