Facebook Google+ Twitter

Zła sytuacja Kubicy przed jutrzejszym wyścigiem

Robert Kubica wystartuje jutro lekkim bolidem. Oznacza to zmniejszenie szans Polaka na zdobycie punktów, biorąc pod uwagę rywali z pierwszej dziesiątki. Duże szanse powodzenia ma za to Sebastian Vettel.

Sebastian Vettel i Nick Heidfeld. / Fot. http://www.flickr.com/photos/natlockwood/403408168/sizes/l/Robert Kubica po kwalifikacjach z optymizmem wypowiadał się o swoich szansach w jutrzejszym wyścigu o Grand Prix Abu Dhabi. Potwierdziła się tym samym przekora z jaką Polak udziela komentarzy. Kierowca BMW Sauber jechał najlżejszym bolidem spośród czołowej dziesiątki. Będzie musiał zatem jako pierwszy zjechać do boksu na tankowanie. W tym czasie jego rywale będą jechać dobrym tempem. Ta taktyka może kosztować Roberta kilka pozycji.

W kwalifikacjach Robert albo nie pojechał najlepiej swojego okrążenia, albo obroty jego silnika są zmniejszone i Polak nie mógł w pełni korzystać z jego mocy. W znacznie lepszej sytuacji jest jego kolega z zespołu Nick Heidfeld. Niemiec jest jednym z "najcięższych" zawodników w czołówce i będzie mógł wyprzedzić Kubicę podczas jego postoju w boksie.

W bardzo dobrej sytuacji jest Sebastian Vettel. Jadąc jednym z najcięższych bolidów będzie miał szansę wyprzedzenia Lewisa Hamiltona, o ile ten nie odjedzie mu bardzo na początku wyścigu. Równie "lekki" jak Robert Kubica jest Rubens Barichello. Martwi jednak duża różnica w wagach pomiędzy tą dwójką a resztą stawki.

Jak należało się spodziewać, wszyscy zawodnicy spoza czołowej dziesiątki pojadą bardzo ciężkimi bolidami. Niektórzy na pewno zdecydują się na strategię jednego postoju. Jak pokazały kwalifikacje, tor ten nie jest bardzo wymagający dla opon i bez problemu powinno dać się na nich przejechać kilkadziesiąt okrążeń. Na taką taktykę zdecydują się na pewno kierowcy Renault - Romain Grosjean i Fernando Alonso. Wydaje się zatem, że lepiej dla Kubicy byłoby, gdyby zajął w kwalifikacjach 11. miejsce i mógł zatankować bolid do pełna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.