Facebook Google+ Twitter

Złap wandala, dostaniesz 5 tys. zł nagrody

Pięć tysięcy złotych nagrody czeka na osoby, które pomogą policji w ujęciu wandali grasujących w autobusach gdyńskiego Zakładu Komunikacji Miejskiej. ZKM postanowił też w tym celu montować kamery w swych pojazdach.

Zapis obrazu z kamery w autobusie. / Fot. http://pl.youtube.com/watch?v=LexA8VGfWW0&mode=related&search=Chuligani ostatnio coraz bardziej dają się we znaki. Uszkodzili ponad sto pojazdów gdyńskiej komunikacji miejskiej. Wandale zamalowują szyby pojazdów białą substancją, która wnika w strukturę szkła, uniemożliwiając zmycie malunku. Pozostaje wymiana szyby, co kosztuje - w zależności od marki i typu pojazdu - od kilkuset do kilku tysięcy zł. Ostatnie wybryki zmusiły zarząd ZKM do podjęcia zdecydowanych kroków.

W nocy z czwartego na piątego lipca, kamery, zainstalowane w jednym z autobusów linii nocnej N20, zarejestrowały dwóch wandali, którzy podczas kursu zniszczyli aż jedenaście szyb w pojeździe. Do kolejnych wybryków doszło w ostatni wtorek i również zostało to uwiecznione przez kamery w autobusach i trolejbusach. Film można obejrzeć na jednym z trójmiejskich portali informacyjnych, natomiast informacja i apel o pomoc w zidentyfikowaniu sprawców został przekazany pasażerom komunikacji miejskiej. – To bardzo dobry pomysł. W końcu ktoś musi rozpoznać tych osobników i zgłosi, gdzie trzeba – mówi jeden z pasażerów nocnych autobusów. – Wieczorem i w nocy, w autobusach naprawdę dzieją się "dantejskie sceny". Dziwię się tylko, że policja sama nie potrafi uporać się z tym problemem.

Szacowane straty mogą wynieść nawet 1,5 miliona złotych. Firmy przewozowe zapowiadają, że po zatrzymaniu przez organa ścigania sprawców obciążą ich wszelkimi kosztami. Na razie policja i ZKM zapewniają, że w autobusach pojawi się więcej nieumundurowanych patroli. Dodatkowo cały czas oczekują na wszelkie informacje i zgłoszenia.

Filmy pokazujące działalność wandali można zobaczyć tutaj i tutaj


Źródło: www.zkmgdynia.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Z pewnością zgłosi się więcej. Czyli będą musieli poczekać na zakończenie akcji i dopiero wypłacić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mirnal, spokojnie, niech zgłosi się choć jedna osoba:):):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze jedno - jeśli zgłosi się 100 ludzi to dostaną po 50 zł?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za wieści. Dostałem wiadomość na skrzynkę (subskrypcja
) -
***Zniszczenia szyb kolejnych pojazdów – pomóż zidentyfikować sprawców!
W związku ze zniszczeniami szyb w kolejnych pojazdach gdyńskiej komunikacji miejskiej, które miały miejsce we wtorek, 10 lipca, zintensyfikowane będą działania mające na celu wykrycie sprawców dewastacji. W środowej „Panoramie”, o godzinie 18.00 w programie III Telewizji Polskiej, wyemitowane zostaną filmy z kamer monitoringu w autobusie nr 7283, na których zarejestrowano sprawców dewastacji.

Na osoby, które rozpoznają wandali uwidocznionych na filmie, nadal czeka nagroda 5 000 zł.

Poza tym, w pojazdach komunikacji miejskiej pojawiła się większa liczba nieumundurowanych patroli pracowników ZKM i policjantów, których zadaniem będzie złapanie sprawców ewentualnych kolejnych dewastacji autobusów i trolejbusów.

Jak zapewnia policja, schwytanie sprawców uszkodzeń pojazdów to tylko kwestia czasu. Nie pozostawaj obojętny – jeśli możesz, pomóż!
2007-07-11 ***

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus. Och, wspanialy ZKM w koncu postanowil kamery wprowadzic. I patrole tajne. Bo im autobusy niszcza. Wczesniej jakos motywacji braklo, a w nocnych bylo mozna w morde niezle oberwac...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.07.2007 16:11

(+) Rzucam prace, jade do Gdyni lapac wandali :-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.