Facebook Google+ Twitter

Złapano 16-latka, który rozpylił gaz w szkole

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2008-04-11 16:45

Policja złapała 16-latka, który wczoraj rozpylił gaz pieprzowy, w wyniku czego siedemnaścioro uczniów Gimnazjum nr 2 w Koninie trafiło do szpitala. Chłopiec przebywa w Policyjnej Izbie Dziecka. Zajmie się nim teraz Sąd Rodzinny.

Pojemnik z gazem przyniosła do szkoły jedna z uczennic. Na korytarzu gaz wypadł jej z torby. Pojemnik znalazł 16-latek i rozpylił go na terenie szkoły.

Dziwny zapach wyczuł jako pierwszy woźny, a potem jeden z nauczycieli około godz. 10.30. Na klatce schodowej, między piętrami, zauważyli także gęstą, niezidentyfikowaną plamę cieczy. Podczas przerwy uczniowie schodzący z góry poczuli ostry zapach. Potem mieli oznaki duszności. Natychmiast zarządzono ewakuację gimnazjalistów na boisko.

Do szkoły przyjechała policja, kilka wozów straży pożarnej oraz karetki. Na zewnątrz lekarze udzielali pierwszej pomocy, a najbardziej duszących się młodych ludzi odwozili do szpitala. Na obserwację trafiło tam w sumie siedemnastu nastolatków, którzy prawdopodobnie jako pierwsi mieli kontakt z rozpyloną substancją.

EW - POLSKA Głos Wielkopolski
dn

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.