Facebook Google+ Twitter

Źle się dzieje w państwie chińskim?

Google kontra Chiny! Google jeszcze raz przemyśli nie tylko strategię odnośnie cenzury w Chinach, ale również całkowite wycofanie się z interesów w Chinach i zamknięcie Google.cn, które działa od 2006 roku.

Stopy gigantycznego Buddy, Leshan, Chiny. Źródło: http://www.sxc.hu/photo/705664 / Fot. Fot. Jonathan OgilvieNiezwykle interesujące informacje pojawiły się wczoraj na oficjalnym blogu Google.
"(...) musimy jeszcze raz przemyśleć naszą strategię odnośnie cenzury w Chinach. W najbliższym czasie będziemy negocjować z chińskim rządem jak, w ramach panującego w tym kraju prawa, prezentować obywatelom Państwa Środka nieocenzurowane wyniki wyszukiwania. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w przypadku niepowodzenia, będziemy musieli zamknąć Google.cn i być może nasze biura w Chinach."

Skąd tak radykalna zmiana w polityce Google wobec Chin?

Oficjalnym powodem jest częściowo skuteczna próba włamania, na dwa konta gmailowe chińskich działaczy na rzecz praw człowieka, z terytorium Chińskiej Republiki Ludowej w grudniu ubiegłego roku.

Poza tym, Google poinformowało, że ich dochodzenie wykazało, iż grudniowe ataki szpiegowskie z terytorium Chińskiej Republiki Ludowej wymierzone były nie tylko w Google, ale również w szereg innych korporacji, działających nie tylko w branży IT, ale również w takich branżach jak finanse, technologia, media i sektor chemiczny. Google przekazało uzyskane informacje zaatakowanym korporacjom i współpracuje w tej sprawie z odpowiednimi strukturami rządowymi USA.
Google ustaliło również, że co najmniej tuzin kont gmailowych należących do chińskich obrońców praw człowieka działających w Chinach i w Europie jest inwigilowanych jednak nie za poprzez włamanie, a poprzez instalację oprogramowania szpiegowskiego na komputerach działaczy.
W podsumowaniu, Google stwierdza, że podjęte decyzje były bardzo trudne ponieważ będą miały niezwykle poważne konsekwencje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.