Facebook Google+ Twitter

Źle się rozliczyłeś z fiskusem? Twój 1 proc. nie zostanie przekazany

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-25 07:37

Fiskus planuje, żeby pracownicy skarbówki kontrolowali podatników, którzy zdecydowali się oddać 1 procent podatku dochodowego na szczytny cel - pisze "Rzeczpospolita". Gazeta dotarła do pisma, jakie Ministerstwo Finansów rozesłało do wszystkich izb skarbowych.

Plany Ministerstwa Finansów przewidują, że jeżeli kontrolowany ma choćby jednodniową zaległość podatkową, urzędnicy mają nie przekazywać pieniędzy na konta fundacji czy stowarzyszeń.

Zdaniem prawników, na których opinię powołuje się "Rzeczpospolita", zalecenia resortu są sprzeczne z ustawą o podatku dochodowym. Zgodnie z nią, jedynym warunkiem przekazania przez urząd 1 procentu jest terminowe, czyli do 30 kwietnia, złożenie przez podatnika zeznania.

Wiceminister finansów Elżbieta Chojna- Duch uważa, ze zalecenie ministerstwa wynika z obawy, że szczytne cele będą wspierane z pieniędzy budżetu, a nie ze spóźniających się wpłat podatników.

W 2008 roku po raz pierwszy po wskazaniu w zeznaniu podatkowym organizacji pożytku publicznego 1 procent podatku przekaże urząd skarbowy. W ubiegłym roku z tego tytułu na szczytne cele przekazano ponad 103 miliony złotych.

Więcej na ten temat w "Rzeczpospolitej".

iar/"Rzeczpospolita"/as/jędras

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.