Facebook Google+ Twitter

Złe warunki na drogach. Utrudnienia na krajowej "ósemce" i Zakopiance

Pogoda nie rozpieszcza kierowców. Dziś w całym kraju ze względu na śliską nawierzchnię, panują trudne warunki na drogach. Duże utrudnienia napotkamy na krajowej "ósemce" i na Zakopiance.

Często na jezdni zalega błoto poślizgowe, które dodatkowo spowalnia i utrudnia jazdę. / Fot. Brian Chadwick, Creative Commons 2.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:In_the_grip_of_Winter_-Swaisland_Road,_Dartford_-_January_2010_-_geograph. Trudne warunki atmosferyczne przyczyniły się do powstania korka na drodze krajowej numer osiem pod Białymstokiem. Od rana ruch zaczęły blokować ciężarówki, które miały problem, aby pokonać małe wzniesienia. "W ciągu półtorej godziny przejechaliśmy 15 kilometrów - relacjonuje dla TVN Meteo kierowca TIR-a.

Z utrudnieniami muszą się liczyć także ci, którzy dziś podróżują Zakopianką, która jest zablokowana w okolicach miejscowości Mniów. Około godziny 8.30 doszło tam do wypadku, w wyniku którego zginęły dwie osoby.

Czytaj także: Śnieżyce utrudniają jazdę w Czechach i na Słowacji

Jak zapewnia Iwona Fryczyńska, rzecznik Zarządu Oczyszczania Miasta, w Warszawie wszystkie drogi są już czarne. Z powodu dodatniej temperatury nie występują utrudnienia. Także w województwach łódzkim, podkarpackim, dolnośląskim i lubuskim obecnie nie występują poważne utrudnienia.

Często jednak w innych rejonach kraju, na jezdni wciąż zalega błoto poślizgowe, które dodatkowo spowalnia i utrudnia jazdę. Kierowcy szczególnie powinni uważać na śliską nawierzchnie na drogach znajdujących się w pobliżu terenów leśnych, górzystych, na mostach czy wiaduktach. Należy pamiętać o zachowaniu ostrożności i dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drogach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Cyganichątko
  • Cyganichątko
  • 21.01.2012 23:15

Wisi to już na samym szczycie drugi dzien a odslon ledwie 200... to chyba o czyms swiadczy...redakcjo....spimy?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kierowco,

Polecam zajrzeć na stronę GDDKiA. Tam znajdziesz informacje o aktualnych warunkach na drogach. http://www.gddkia.gov.pl/pl/10/serwis-dla-kierowcow

Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
kierowca
  • kierowca
  • 21.01.2012 14:31

Napiszcie coś wreszcie o innej drodze, np. W-wa- Rzeszów, bo jutro tam jadę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.