Facebook Google+ Twitter

Złe wychowanie Tuska. Młodzież o ACTA

Mężowie stanu z Al. Ujazdowskich dali gimnazjalistom z Kielc i innych miast lekcję cynizmu, pogardy dla procedur i sensu demokracji, koniunkturalizmu i poddaństwa wobec silniejszych partnerów. Nie lepsze okazały się media.

Toksycznym odpadem pakietu antypirackiego ACTA jest degradacja polityki w skali wartości młodego pokolenia. Młodzież ma wypaczony obraz misji publicznej i potrzeba wielu lat rekonwalescencji, cierpliwej edukacji i świadectwa, żeby obraz ten uzdrowić.

Donald Tusk, sygnując (pomimo jaskrawych wątpliwości) złe prawo, cofa proces sanacji o kolejne dekady. Idąc w zaparte, twierdząc, że konsultacje się odbyły, a więc nie są potrzebne kolejne, premier wystawia na próbę logikę tak wyspecjalizowanej grupy, jaką są prawnicy, którzy nijak nie mogą sobie poradzić z nadaniem spójnej interpretacji wieloznacznym regulacjom ACTA. Co dopiero mówić o egzaminowaniu logicznego myślenia nastolatków.

Kłamstwem jest, że musimy cokolwiek podpisywać. Nic nie musimy. Wrobiono nas w niewdzięczną rolę łamistrajka.

Czytaj także: Szwedzki europoseł: rząd kłamie w sprawie ACTA

Na kostyczność Tuska reagują skryptem edypalnym, podnosząc groźnie pięści. Pewny siebie polityk nie zdaje sobie sprawy z tego, jaką wyrządza im krzywdę i co poświęca dla wątłego mitu wzorowanego nie wiadomo na kim: Ronaldzie Reaganie, zwalczającym imperium zła czy Wojciechu Jaruzelskim, reanimującym sowiecki militaryzm? W otoczeniu premiera są tacy, którzy sugerują, że jak nie podpiszemy ACTA, to agencje ratingowe zrobią z nami to samo, co gąsienice czołgów Układu Warszawskiego miały zrobić z PRL-owską kolonią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Do autor - a muzycy dostają jakieś 3-7% gotówki z wpływów. Resztę zabierają koncerny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
autor
  • autor
  • 28.01.2012 15:24

@Grzegorz Wink "...Zwyczajna książka wydana w przeciętnej szacie graficznej i niezbyt gruba przeciętnie kosztuje teraz 40-50...)
Takie są niestety ceny Panie Grzegorzu,ale najsmutniejsze jest to,że ten który najwięcej się napracuje-czyli autor ma najczęściej zaledwie 10-20% tej ceny. Rynkiem rządzą krwiopijcy i to oni nabijają sobie kabzę kosztem autorów i to im zależy na takich prawach jak ACTA.
Kilka lat temu przekonałem się na własnej skórze ile zarobię na własnych wierszach. Nie poddałem się i wziąłem sprawy w swoje ręce i osobiście zleciłem drukarni wydrukowanie tomiku i opłacało się. Dzięki temu cena 100stronnicowego tomiku wyniosła 10zł z czego zarobiłem jeszcze 5zł na każdym tomiku. Opłaciło się i czytelnikom i autorowi.
Inna metoda obniżenia kosztów wydawniczych to wydrukowanie w Czechach. U nas nie ma wśród rządzących ani ekonomistów,ani prawników,ani prawdziwych polityków i dlatego w kraju jest tak, jak widać. Rządzą nami cwaniacy,spekulanci i mafie (nie partie). Trzeba koniecznie doprowadzić do jednomandatowych okręgów wyborczych wtedy partie nie będą miały racji bytu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kolos
  • kolos
  • 27.01.2012 10:48

Tyle krzyku o niejasne zapisy zawarte w ACTA,a okazuje się,że samo tłumaczenie tekstu tej umowy jest mało precyzyjne.
Im dalej w las,tym więcej drzew.Zanosi sie na "wyrąb i karczowanie" w polskiej polityce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakie reformy, bądźmy poważni. Rozda ochłapy, które pozostały z tego państwa, korporacjom, a sam ucieknie na emeryturkę do Brukseli. Gdyby on jeszcze reformy robił, to pół biedy. Gaz łupkowy poszedł za bodajże 5,65$ za 1000m3 (kupujemy go od Rosjan za 400$/1000m3), teraz robi dobrze korpom od farmacji, pacyfikuje ostatnie wolne media jakie pozostały. Świetnie. On reformatorem nie jest. Co najwyżej jest niereformowalny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do miś uszatek - mam podejrzenia, że Tusk nie ma zamiaru dłużej rządzić, więc teraz pójdzie na całość i porobi takie reformy że będziemy tu kwiczeć... A potem niech się czyjś inny rząd martwi - nie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
miś uszatek
  • miś uszatek
  • 26.01.2012 16:28

Marcinie, ze wszech miar masz rację, a Donald po raz kolejny przekroczył Rubikon - "Tylko Ja , a po mnie choćby proch" (czy potop jak mówią niektórzy). Przyznam się, że w tym państwie absurdu zaczynam czuć się nieswojo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Marcin

Wpis Coelho jest efekciarski.
Przeciwnik SOPA, w moim przekonaniu, nie może posługiwać się pokrętną argumentacją, że im więcej piractwa, tym więcej sprzedanych legalnych kopii. Tak może argumentować tylko ten, kto widzi w tym wyłącznie własny interes. Wbrew temu, co o sobie i swoich motywacjach pisze zresztą. Gdzie tu wola powstania spójnego i kompromisowego prawa ?

Nie zająknął się przy tym ani słowem na temat tego, co w SOPA jest najgroźniejsze i powielane w różnych aktach prawnych, powstałych w USA po 9/11 pod pretekstem, nazwijmy to ogólnie, "zagrożenia".
A jest w nim najgroźniejsze umożliwienie działań, również nazwijmy to ogólnie, "pozasądowych".
Na zasadzie tylko domniemania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nikt tu nie jest zwolennikiem rozdawania cudzej własności. Po prostu chodzi o normalne ceny. Pomysłodawcom ACTA wydaje się, że ludzie piracą bo taki im wygodniej, ale rzeczywistość jest zupełnie inna - piracą, bo mają wybór: "książki albo jedzenie". Zwyczajna książka wydana w przeciętnej szacie graficznej i niezbyt gruba przeciętnie kosztuje teraz 40-50 zł czyli tyle co chleb na miesiąc.

Komentarz został ukrytyrozwiń
@Konrad Kocur
  • @Konrad Kocur
  • 26.01.2012 10:38

" Jak Autor tego artykułu znajdzie swój tekst na stronie innego pisma podpisany innym nazwiskiem to na 100% zmieni zdanie."

Zdania nie musi zmieniać,bo według obowiązującego polskiego prawa,może wytoczyć sprawę plagiatorowi i przed SĄDEM RP domagać sie zadośćuczynienia z tytułu naruszenia jego dóbr.

Komentarz został ukrytyrozwiń
konio
  • konio
  • 26.01.2012 09:33

Są dwie możliwości:Albo "panowie"z Wiejskiej są kompletnymi idiotami,którzy oprócz SZLAJANIA sie po mediach i krygowania sie przed kamerami,niczego innego nie potrafią,Albo wspomniani "panowie"dążą do zmajstrowania nam ustroju,którego elementem jest pozbawieniu obywateli podstawowych praw- czyli TOTALITARYZMU.Innej możliwości nie ma
Przepraszam za knajactwo,ale jaki temat,taki język.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.