Facebook Google+ Twitter

Zlecą się buldogi… 16 maja

16 maja, w warszawskim Forcie Bema, odbędzie się XI Ogólnopolski Zlot Buldogów Francuskich. Wydarzenie to jest ważnym punktem w kalendarzu właścicieli buldogów, a dla miłośników rasy doskonałą okazją do poznania tych nietuzinkowych psów.

 / Fot. Anna KiljańczykMasa skóry, wielkie uszy i krępe ciało powodują, że obok buldoga nie można przejść obojętnie. Reakcje na tą oryginalna fizjonomie bywają skrajne - od zachwytu, poprzez śmiech aż do strachu. Nic dziwnego, umięśniona postura i charczący oddech może kojarzyć się z psami bojowymi. Jednak buldog francuski, rasa wyhodowana w XIX wieku do tępienia szczurów, już po krótkim kontakcie okazuje się niezwykle przyjacielska.

Dzięki swojemu wesołemu usposobieniu i upodobaniu do sztuczek została doceniona również na angielskim dworze. Mniej więcej w tym samym czasie, pod koniec XIX w., został opracowany wzorzec rasy, a hodowcy założyli swój pierwszy klub. Obecnie rasa ta zyskała ogromną popularność. Według Międzynarodowej Federacji Kynologicznej (FCI) należy do IX grupy - psy ozdobne i do towarzystwa.

O ile, co do ich urody, można dyskutować, tak nikt nie może mieć wątpliwości, że psy te są ogromnie towarzyskie. Dzięki temu ostatnimi czasy zyskują w Polsce ogromną popularność. / Fot. Agata Ciesielska

Można je hodować zarówno w domu z ogrodem, jak i w mieszkaniu. Nie potrzebują ogromnych przestrzeni, gdyż najlepiej czują się w towarzystwie swojego właściciela na kanapie bądź wypoczywając w łóżku. Nie są też psami wymagającymi czasochłonnej pielęgnacji. Wystarczy je regularnie wyczesywać.

Okazją do poznania tych niezwykłych psów jest XI Ogólnopolski Zlot Buldogów Francuskich, który odbędzie się 16 maja o godzinie 12 w warszawskim Forcie Bema. Wśród śpiewu ptaków i kwitnących kasztanów właściciele psów tej rasy będą mogli nie tylko porozmawiać o swoich pupilach, ale też uzyskać porady od gości specjalnych. W tym roku zaproszenie przyjęła lek. wet. Jolanta Łapińska - zoopsycholog i behawiorysta, która będzie odpowiadać na pytania odnośnie wychowania naszych czworonogów oraz Szkoła dla psów i Gabinet Terapii Zachowań Azorres, którzy opowiedzą jak należy szkolić i wychowywać buldogi  / Fot. Krzysztof SkarzyńskiFrancuskie.

Do tradycji imprezy przeszedł już Kącik Porad Weterynaryjnych, których udzielają znani i doświadczeni weterynarze. XI Zlot swoją obecnością zaszczyci lek. wet. Jacek Garncarz i dr n. wet. Magdalena Garncarz oraz lek. wet. Karolina Barszcz.

Zlot to również okazja aby wspomóc fundacje pomagające Buldogom w Potrzebie. Co roku można wziąć udział w loterii fantowej, z której całkowity dochód przekazany jest na adopcje psów tej rasy. Każdy z uczestników otrzymuje też zestaw upominków ufundowanych przez naszych sponsorów. XI imprezę postanowili wesprzeć: Royal Canin, Bayer, 1st Choice, Amaze, Vollmers, Laboratorium Dermapharm, Futrzakowo.pl, Pupilion.pl, Animalia.pl oraz liczni prywatni darczyńcy.

Serdecznie zapraszamy 16 maja o godzinie 12 na Fort Bema w Warszawie. Więcej informacji o zlocie na stronie internetowej Organizatorki: http://www.zlotbuldogow.u2.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

No jeśli to są psy ozdobne, to ja jeestem Miss Polonia. Ciekawe kryteria musi mieć FCI tworząc poszczególne grupy .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pyszności. (5)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Są przepiękne w swej brzydocie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.