Facebook Google+ Twitter

Zlecanie wykonania strony internetowej. O czym powinien pamiętać klient?

Jeżeli tworzyłeś kiedykolwiek stronę dla swojego znajomego bądź firmy, to dobrze wiesz, o czym mówię. W tym artykule chciałbym jednak uświadomić osobom, które dopiero zamierzają stworzyć swoją witrynę, jak wielki błąd mogą popełnić. I jak go uniknąć.

Być może nie zdajesz sobie sprawy, jak duża liczba osób, które planują stworzenie strony, zakłada od razu, że owa strona ma być mocno rozbudowana. Nie ważne, czy jest to strona firmowa, prywatna czy blog. Czasem zdarza się nawet tak, że klient nie do końca wie, co ma się znaleźć na jego witrynie, ale wie, jak rozbudowana ma być. Zazwyczaj taki klient wymaga wręcz „portalu” dla swojej firmy.

Oczywiście, wina nie leży po stronie klienta, ponieważ nie ma potrzebnej wiedzy i doświadczenia w tej dziedzinie. Przecież właśnie dlatego szuka pomocy u innych. Pomocy – nie naciągania. Od tego są webmasterzy i firmy zajmujące się tworzeniem stron. Mają doradzić, wyjaśnić, pomóc.

Czytaj też: Tworzenie stron internetowych: o sobie czy o kliencie?

Osobiście jestem zwolennikiem prostych rozwiązań. Badania potwierdzają, że najprostsze strony sprzedają najlepiej. Oczywiście w przypadku stron firmowych. Skomplikowane rozwiązania powinny być stosowany jedynie wtedy kiedy jest taka konieczność.

Tworzenie rozbudowanej strony „na siłę” mija się z celem z prostego powodu. Kiedy tworzysz taką stronę wyobrażasz sobie jak bardzo profesjonalnie będziesz odbierany. Masz rację, ale to pociąga za sobą masę komplikacji. Duża ilość podstron będzie wymagała aktualizacji. Masz na to czas? Dodatkowo trzeba będzie liczyć się z tym, że potencjalny klient w natłoku informacji, zakładek i podstron nie znajdzie interesujących go materiałów. Nie mówiąc już o kosztach stworzenia, utrzymania i pozycjonowania takiej strony. Czas realizacji nie będzie wynosił 7 czy 14 dni, ale ok. miesiąca.

To tylko kilka przykładów, z których być może nie zdawałeś sobie sprawy. Stawiaj na proste i przyjemne dla odwiedzającego rozwiązania. Jeżeli nie ma takiej potrzeby ,to nie stawiaj dużej strony. Skomplikuje Ci to tylko życie.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.