Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14931 miejsce

Zlicytuj medal Zofii Noceti-Klepackiej i pomóż Zuzi

Tegoroczna brązowa medalistka z Londynu w żeglarskiej klasie RS:X zorganizowała licytację swojego trofeum. Zdobyte fundusze chce przekazać 5-letniej Zuzi Bobińskiej, która na co dzień zmaga się z mukowiscydozą.

Zuzia Bobińska z Zofią Noceti-Klepacką. / Fot. Centrum Promocji SportuWczoraj wystartowała licytacja brązowego medalu Zofii Noceti-Klepackiej. Akcja potrwa 5 tygodni - dzień jej zakończenia to 18 października. Nagroda zdobyta przez polską reprezentantkę na olimpiadzie w Londynie to nie jedyna atrakcja aukcji. Co tydzień osoba, która dokona największej wpłaty, otrzyma sportową koszulkę wraz z autografem Zofii Noceti-Klepackiej.

Na stronie internetowej poświęconej inicjatywie polskiej windsurferki (http://www.medaldlazuzi.com) można śledzić przebieg licytacji. Do publicznej wiadomości będzie podawana najwyższa suma, która trafi na konto każdego dnia, największa wpłata tygodnia oraz kwota, która w danym momencie wygrałaby aukcję.

- Aukcja jest organizowana całkowicie charytatywnie i we współpracy z życzliwymi ludźmi - bez sponsorów i wkładu finansowego - powiedziała w rozmowie z W24 Aleksandra Pomaska z serwisu medaldlazuzi.com. - Nam zależy głównie na tym, aby ta wspaniała inicjatywa Zofii Klepackiej odbiła się jak najwiekszym echem.

Chora Zuzia to fanka Zofii Noceti-Klepackiej. Jeszcze przed rozpoczęciem IO w Londynie polska zawodniczka zapowiadała, że jeżeli zdobędzie medal, to zlicytuje go na rzecz małej przyjaciółki. Koszt środków medycznych, odżywek i rehabilitacji niezbędnej osobom chorym na mukowiscydozę może sięgać nawet 3 tys. zł miesięcznie.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.