Facebook Google+ Twitter

Zlicytują majątek stoczni w Szczecinie. 23 aukcje 23 listopada

W przetargach organizowanych w lipcu tego roku wystawiono na sprzedaż majątek stoczni o łącznej wartości 120 mln zł. Nabywców znalazły tylko składniki majątku na 4,9 mln złotych.

Suwnice Stoczni Szczecińskiej Nowej / Fot. Wincenty SadowskiW listopadowych aukcjach zostaną wystawione części majątku stoczni w Szczecinie na kwotę ponad 116 mln złotych, w tym pochylnie Wulkan i Odra, malarnia, prefabrykacja (czyli składniki majątku bezpośrednio związane z produkcją stoczniową) oraz majątek ruchomy.

Inwestorzy mają czas do 5 listopada na składanie oświadczeń rejestracyjnych, wpłacanie wadium (10 proc. oszacowanej wartości) i obejrzenie interesujących ich składników majątku. 23 aukcje na składniki majątku stoczni odbędą się 23 listopada.

W dotychczasowych przetargach nie udało się sprzedać podstawowych do produkcji okrętowej części majątku, sprzedano tylko trochę terenów budynków i majątku ruchomego. Zarządca kompensacji dostał pozwolenie na sprzedaż majątku stoczni na aukcjach. Jakie będą tego skutki, czy w Szczecinie powstanie specjalna strefa ekonomiczna, dowiemy się już pod koniec listopada.Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gratulacje z powodu opublikowania 150 artykułów!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.