Facebook Google+ Twitter

"Zło budzi się wiosną". Premiera książki Monsa Kallentofta

Wiosna, pora roku, w której budzi się życie. Rynek w Linkopingu tonie w słońcu i w wiosennych tulipanach. O tej porze rozpoczyna się akcja czwartej części przygód komisarz Malin Fors.

Materiały MFK / Fot. fot. Mia Carlssonfot. okładka książki / Fot. materiały WydawcySzybko okazuje się, że tak jak ulotne jest piękno kwiatów, tak samo ulotne jest ludzkie życie, które w ułamku sekundy zmienić może eksplozja wstrząsająca miastem. Tym razem to, co wydarzy się w Linkopingu, spokojnym i trochę sennym szwedzkim mieście, sprawi, że miejsce to straci swój prowincjonalny charakter, a w zamian da czytelnikowi obraz jak najbardziej współczesnych problemów europejskiego społeczeństwa. Emigranci, rasizm i uprzedzenia, świat krwiopijczych kapitalistów oraz walka z terroryzmem to sprawy, które zaprzątnęły Monsa Kallentofta w jego najnowszej powieści.

„Co się właściwie stało? Co to za zło, które obudziło się wiosną? Czy pod śniegiem znajdował się inny świat, który zmutował na mrozie? A może to, co wzięliśmy za wiosenne piękno, w rzeczywistości jest nowym rodzajem zła ukrywającym się pod licznymi warstwami osobliwych barw i woni?”

Jak zwykle za każdą zbrodnią ukryta jest historia, do której dotrzeć musi komisarz Malin Fors. Tej wiosny policjantka będzie jednak w dużo lepszej formie, udana przynajmniej na razie, walka z nałogiem, pozwoli jej lepiej zmierzyć się z kolejną zbrodnią, uporać się ze śmiercią matki, a może nawet otworzy ją na nową miłość? Tej wiosny może zdarzyć się wszystko. Mons Kallentoft z powieści na powieść staje się coraz lepszy i udowadnia, że tworzenie coraz bardziej skomplikowanej i wielowątkowej fabuły to jego specjalność.

Pisarz znów pokazuje jak skomplikowane mogą być ludzkie uczucia, zderzając tym razem osobistą tragedię dojrzałej kobiety, która przez całe swoje życie nie mogła uporać się z trudną relacją z matką i dramat kobiety, tracącej w wybuchu bomby córeczki, będące jedynym sensem jej życia. Kallentoft ponownie kreśli skomplikowany obraz ludzkich uczuć, nie oceniając przy tym swoich bohaterów. Nic nie jest tak proste jak może się wydawać. Autor tworzy nam przestrzeń bezpiecznego i z pozoru zwyczajnego miasta, w którym znowu możemy przyjrzeć się złu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

KasiaW
  • KasiaW
  • 22.04.2012 23:43

dobrze się czyta, pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.