Facebook Google+ Twitter

Żłobki oblegane. Mamy składają podania już na następny rok

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-10-09 08:47

Kobiety w ciąży rezerwują miejsca w żłobkach, by mieć pewność, że dzieci, które urodzą za kilka miesięcy, zostaną przyjęte. W łódzkich placówkach zabrakło we wrześniu miejsc dla ponad 200 maluchów, a wciąż zgłaszają się kolejni rodzice.

Rodzice tych malców nie muszą się już martwić o miejsce, fot. Dziennik Łódzki– Jedna z przyszłych matek przyszła obejrzeć naszą placówkę już w czwartym miesiącu ciąży – mówi Janina Folwarska, kierowniczka Żłobka nr 7 w Łodzi.

W jedynym piotrkowskim żłobku leży już kilka podań o przyjęcie dzieci w... następnym roku. – Matki chcą mieć gwarancję, że znajdą się miejsca dla ich dzieci – twierdzi dyrektorka Dorota Kałużniak.

Podobnie wygląda sytuacja w Tomaszowie, gdzie także jest tylko jeden żłobek. W Łowiczu oczekujący na miejsce wpisywani są na listy rezerwowe. – Rodzice czekają, żeby ktoś zrezygnował, a listy są coraz dłuższe – mówi Elżbieta Paks, kierownik łowickiego żłobka.

Władze miast w regionie nie planują na razie otwierania kolejnych żłobków ani też tworzenia dodatkowych oddziałów w istniejących.

– O nowych oddziałach można pomyśleć, gdy chętnych będzie o połowę więcej niż miejsc – uważa Halina Mazur, dyrektorka Miejskiego Zespołu Żłobków w Łodzi, któremu podlega 30 placówek.

Zdaniem Marcina Pampucha, rzecznika prezydenta Piotrkowa, zainteresowanie tutejszym żłobkiem zwiększyło się przejściowo.

– Przyrost naturalny spada, więc w przyszłym roku powinno być łatwiej o miejsce.

Opłaty za żłobki są stosunkowo niskie. Na przykład w Piotrkowie wynoszą 90 zł miesięcznie plus koszty wyżywienia (3,50 zł dziennie), podczas gdy opiekunce trzeba zapłacić około tysiąca złotych.

(kw) – Dziennik Łódzki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.