Facebook Google+ Twitter

Złodziej łasy na wszystko. Na mosty też

Złodziej potrafi ukraść wszystko. Słyszeliśmy już o ginących znakach drogowych, torach kolejowych, ogrodzeniach. Teraz wandale pokusili się o "rozbiórkę" niewielkiego mostu w wojnowskim lesie.

Barierki mostku nikną w oczach. / Fot. Łukasz WolskiZłodzieje o preferencjach złomiarskich poczynają sobie w ostatnim czasie wyjątkowo swobodnie. Giną metalowe słupki, a nierzadko całe ogrodzenia. Dla paru groszy, niektórzy gotowi są pociąć i wywieźć wszystko. I to dosłownie.

Wandale upatrzyli sobie w lesie wojnowskim niewielki most, który pozwala nam bezpiecznie pokonać strumień Piskorna. Jest to popularna ścieżka rowerowa i spacerowa mieszkańców gminy Czernica oraz wrocławskich osiedli Wojnów i Strachocin. Niedługo jednak przeprawa stanie się znacznie mniej bezpieczna - barierki na mostku nikną w oczach.

Nieznani sprawcy do lasu dojeżdżają najprawdopodobniej samochodem. Jak udało się nam ustalić, wjeżdżają od strony miejscowości Łany, choć nie można wykluczyć także innej opcji, że do lasu dostawali się od strony Wojnowa. Na miejscu znaleźliśmy połamany brzeszczot od piły, którym najpewniej złodzieje rozcinali barierki. Jak widać, złomiarze są w stanie posunąć się do wszystkiego. Można powiedzieć, że żaden kawałek metalu nie może "spać" spokojnie...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

Czyli nie tylko u nas... link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Janie: mam nadzieję, że mostek cały nie zginie... natomiast oprócz grobli Piskornę można pokonać tak zwaną "drogą śmierci" (dziwna nazwa, nie?) - oczywiście przy wiosennych roztopach może być to ciężkie. Inną kwestią jest druga przeprawa na Piskornie, tylko że trzeba by było stworzyć tam ścieżkę.

Ja, jako żem młody, to średnio obeznany jestem z Kresami, natomiast mój dziadek urodził się w Dublanach:) Tato mój zaś wielką wagę przywiązuje do tych korzeni, czym samym nie daje mi o nich zapomnieć. I bardzo dobrze;p

Serdecznie pana pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* Brawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Łukasz - to jest postawa "obywatelska" godna naśladowania , masz u mnie plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie, jednocześnie zgadzam się z Waszymi opiniami odnośnie złodziejów złomu.
Dodatkowo mogę zapewnić Patryka, że z kolegą robimy wiele, by sprawców zidentyfikować. Jakby to powiedzieć, jesteśmy z mostkiem mocno związani;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.11.2009 15:35

Aspazjo, mówi się: WILK SYTY I MANCHESTER CITY........ :-))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.11.2009 14:03

Jak o czołgach to proszę - http://www.tvn24.pl/-1,1585972,0,1,czolgi-jechaly-na-zlom,wiadomosc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.11.2009 14:01

Aspazjo:) Ty mnie tu z czołgami nie wyjeżdżaj :) Wojnę chcesz wywołać?:) Stał sobie czołguś na poletku mókł, rdzewiał, zimno mu było, więc zlitowali się nad nim dobrzy ludzie i do ciepełka go podwozili. Huta to wielkie piece i tam cieplej jak na szczerym polu:) Larum z tego powodu uczyniono wielkie a dobrzy ludzie tylko dobrze dla czołgu zrobić chcieli, litując się nad nim:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ponoć tylko napewno jeden t-34 ukradziono w biłay dzień z pola rolnika a stał tam od wojny i to w biały dzień za pomoca dzwigu i lawety , czołg się znalazł w Warszwie pocięty już i przygotowany do transportu do huty. Przejechali ponad 300 km z nim na lawecie i nikt się nie zainteresował. Podpobnie było z czołgami z poligonu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.