Facebook Google+ Twitter

Złodziej napisu z Auschwitz w areszcie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-12 19:09

Sąd okręgowy w Sztokholmie podjął decyzję o aresztowaniu 35-letniego Andersa Hoegstroema posadzanego o podżeganie do kradzieży napisu z Muzeum obozu Auschwitz.

Szwedzka prokurator nadzorująca sprawę oświadczyła, że Hoegstroem zostanie prawdopodobnie przekazany polskiemu wymiarowi sprawiedliwości. Ma to nastąpić w ciągu miesiąca albo nawet wcześniej.

Decyzja sądu jest reakcją na wydanie przez sąd w Krakowie Międzynarodowego Nakazu Aresztowania wobec Hoegstroema. Zatrzymanemu wczoraj przez policję Szwedowi towarzyszył jego adwokat Bjoern Sandin.

Prawnik przedstawił dziennikarzom linię obrony swego klienta, który zaprzecza udziałowi w przestępstwie i utrzymuje, że dzięki niemu udało się rozwiązać sprawę. Pomógł zarówno szwedzkiej jak i polskiej policji oraz Interpolowi, dostarczając im informacji. Adwokat powiedział dziennikarzom, że Hoegstroem jest poważnie zaniepokojony faktem, iż jego sprawę będzie rozstrzygał polski, a nie szwedzki sąd.

Anders Hoegstroem miał zlecić kradzież napisu "Arbeit Macht Frei" 5 Polakom. Wszyscy zostali zatrzymani wkrótce po kradzieży.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.