Facebook Google+ Twitter

Złodziej też ma konto na Facebooku

Facebook czy Twitter może pomóc włamywaczom obrabować twój dom. Wszystko przez aplikacje, które informują, gdzie znajduje się użytkownik, albo gdzie i kiedy się wybiera.

Facebook / Fot. FacebookPodczas wakacji trzeba dbać o bezpieczeństwo danych nie tylko wtedy, gdy używamy kafejek internetowych czy niezabezpieczonych sieci WiFi. Dużym zagrożeniem okazały się aplikacje serwisów społecznościowych, które udostępniają informacje o lokalizacji użytkownika –informuje egospodarka.pl

Przed niebezpieczeństwem tego typu aplikacji przestrzega laboratorium badawcze firmy Panda Security, które zaleca internautom podjęcie dodatkowych środków ostrożności, aby podczas wakacji nie stali się ofiarami rabunku. Niebezpieczne aplikacje zyskały dużą popularność w zeszłym roku. Doorpl czy Trip Advisor na Facebooku wyświetlają komunikaty informujące, gdzie znajduje się użytkownik lub gdzie i kiedy się wybiera. Natomiast narzędzie geolokacji na Twitterze wyświetla miejsce, z którego wysyłane są tweety. Kolejnym przykładem mogą być usługi lokalizujące urządzenia przenośne przez GPS, które znalazły szerokie zastosowanie w telefonach iPhone czy Android.

Dzięki takim informacjom potencjalny rabuś doskonale wie, w których domach nie ma gospodarzy, a zatem może je łatwo okraść. Niektóre aplikacje już zostały zlikwidowane jak np. Pleaserobme, czyli "proszę obrabuj mnie". Panda Security zaleca, aby nie udostępniać w sposób bezmyślny informacji o swojej lokalizacji do powszechnego wglądu w internecie.

Oto szczegółowe zalecenia Panda Security, które zwiększą twoje bezpieczeństwo podczas wakacji:

1. Nigdy nie korzystaj z aplikacji służących do planowania podróży oferowanych przez serwisy społecznościowe, aby nie można było cię namierzyć. Nie używaj funkcji geolokacji na Twitterze ani telefonie komórkowym.
2. Nie dziel się aktywnie swoimi planami wakacyjnymi w czat-roomach, na kanałach IRC, grupach itp.
3. Jeśli w czasie wakacji spędzasz czas w czat-roomach, nie ujawniaj żadnych osobistych lub poufnych danych nieznajomym.
4. Przekaż te rady swoim dzieciom, które są często bardziej naiwne i skłonne do udostępniania informacji w Internecie.
5. Jeśli zauważysz podejrzane zachowanie w serwisach społecznościowych (nieznajomi wykazujący zbyt duże zainteresowanie celem, terminem twoich wakacyjnych wyjazdów itp.), skontaktuj się z policją.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 30.07.2010 09:23

I to bardzo.....!

Komentarz został ukrytyrozwiń

!!! Pożyteczne!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.