Facebook Google+ Twitter

Złodziej ukradł wózek. Niepełnosprawny Michał nie może normalnie żyć

Złodziej ma wiele powodów do działania. Przede wszystkim chce zdobyć pieniądze. Nierzadko kradnie też z zazdrości. Bo ktoś ma to, czego on nie ma. Satyryk Władysław Grzeszczyk twierdzi, że zazdrość dotyczy swego dobra, a zawiść cudzego.

Ludzie mają różne pomysły na łatwe zdobycie pieniędzy. Jedni próbują szczęścia w grach losowych, inni w czynach złodziejskich. Ktoś ukradł w muzeum obrazy, a w ich miejsce zostawił kopie namalowane np. markerami. Inny złodziej zrobił "skok" na kaplicę. Za zdobyte w niej przysłowiowe grosze, spił się i pijany usnął w autobusie. Ale ukraść inwalidzie wózek to dopiero czyn! Świadczy to, że złodziej był bez wyobraźni, sumienia i zdrowych zmysłów. Czy nie jest on w stanie pojąć, że właściciel wózka stracił swój największy i najcenniejszy majątek? Stracił swoją normalność i samodzielność?

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Memasa/domena publicznaMichał, właściciel wózka - chory na porażenie mózgowe – mimo choroby studiuje. Także pracuje i działa w Klubie Kibiców Niepełnosprawnych. Dotąd było to możliwe, dzięki samodzielnemu poruszaniu się na wózku elektrycznym. Trzy dni temu Michał taką możliwość stracił, gdyż skradziono mu wózek. Chłopak stał się teraz zupełnie uzależniony od pomocy innych. Z powodu ciężkiej choroby nie może obsługiwać normalnego zwykłego wózka, a nie stać go na nowy. Skradziony kosztował 15 tysięcy złotych. Został kupiony dzięki pomocy ludzi dobrej woli. Wózka szuka policja, rodzina, znajomi z klubu piłkarskiego i grupa przyjaciół.

Michał mówi, że wózek elektryczny pozwalał mu na względną samodzielność – mógł bez pomocy wyjść z domu, pojechać gdziekolwiek samemu, załatwić sprawę i spotkać się kolegami. A jego przyjaciel dodaje: - Człowiek, który to zrobił, odciął od kontaktu ze społeczeństwem osobę niepełnosprawną - informuje tvn24.pl.

Michał jest zagorzały kibicem piłkarskim i współzałożycielem pierwszego w Polsce Klubu Kibiców Niepełnosprawnych. Uważa, iż osoby niepełnosprawne również powinny mieć możliwość uczestniczenia w meczach piłkarskich. I to nie tylko żeby kibicować. Chodzi także o to, aby wyjść z domu, być wśród ludzi i cieszyć się życiem innym niż wyłącznie pędzonym w czterech ścianach domu.

Piłka nożna jest dla Michała wielką pasją. - To mój cały świat. Kocham moją drużynę, kocham kibicować, kocham to, co robię. Więc to jest spełnienie marzeń" – wyznaje z pełną szczerością chłopak.

Czytaj dalej --->


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

ja
  • ja
  • 01.04.2012 21:02

To i tak nic w porównaniu do tego co robi Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji KRS 0000 102 130

Michał Mazik napisał
"Złodziej osiągnął kolejny niezwykły poziom w swym zawodzie - został złodziejem i bydlakiem..."

Ten złodziej przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Integracji to święty człowiek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Złodziej osiągnął kolejny niezwykły poziom w swym zawodzie - został złodziejem i bydlakiem...
W takim wypadku ucięcie ręki to by była sprawiedliwa kara, tylko, że potem złodzieja utrzymywałoby państwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Świństwo" - to w tym wypadku, delikatne określenie. Ten zlodziej dokładnie wiedział co i komu kradnie. Mogła to być kradzież "na zamówienie" a kupcem będzie inny inwalida. Zgadzam się z opinią pona Piotra, że zlodziej był bez godnośći i honoru.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie był złodziej. Prawdziwy złodziej ma godność i honor. Jak ukradnie, to takiemu co ma w nadmiarze i to rzecz, która jest nikomu niepotrzebna. Najpierw zapyta się właściciela czy może wziąć? No i sporadycznie skusi się na kradzież, bo nie ma co do garnka wrzucić. A to?! Drań i paskuda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ależ świństwo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.