Facebook Google+ Twitter

Złodzieje kabli strzeżcie się!

Dziś w nocy Łódzcy ochroniarze po raz kolejny wykazali się brawurową akcją. Wypowiedziana wojna przez TP S.A złodziejom kabli przynosi należyte efekty. Jak tak dalej pójdzie zwycięstwo jest tylko kwestią czasu.

Ok. godziny 1, w nocy z 14 na 15 października pracownicy ochrony jednej z łódzkich firm po raz kolejny w tym miesiącu ujęli na gorącym uczynku, w rejonie ulicy Łagiewnickiej, sprawców kradzieży przewodów Telekomunikacji Polskiej. Akcja została przeprowadzona szybko i sprawnie, co całkowicie zaskoczyło złodziei.

- Po otrzymaniu sygnału alarmowego o kradzieży na miejscu byliśmy po dwóch minutach! - mówią ochroniarze Łukasz Rudowski i Maciej Królikowski. - Przy chronionej studzience zauważyliśmy podejrzanego, który właśnie wyciągał przewód. Na nasz widok rzucił się do ucieczki, po krótkim pościgu przy użyciu środków przymusu bezpośredniego, w postaci siły fizycznej i kajdanek, obezwładniliśmy go. Okazało się, że nie był tam sam. Kiedy my czekaliśmy na przyjazd policji nasi koledzy, którzy dojechali do nas celem wsparcia ujęli kolejnego podejrzanego!

Sprawcy zostali przekazani funkcjonariuszom policji. Teraz odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Zgodnie
z artykułem 279. paragraf 1, za kradzież z włamaniem grozi im od roku do 10 lat pozbawienia wolności. A taki niewątpliwie zarzut zatrzymanym postawi prokurator.

Wcześniej, 30 września również około godziny pierwszej w nocy, pracownicy ochrony tej samej firmy tyle, że przy ulicy Przybyszewskiego, również odnieśli sukces i ujęli na gorącym uczynku złodziei przewodów telekomunikacyjnych. Wykazując pełne zaangażowanie i skuteczność swoich działań udowadniają, że złodziejom nie będzie lekko. Obecnie ryzyko zatrzymania jest bardzo wysokie, powodując, że kradzież spada z miesiąca na miesiąc.
Przeczytaj również artykuł w Nasze Miasto

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.