Facebook Google+ Twitter

Złodzieje kościelni złapani na gorącym uczynku

Świadomość popełnianego zła kontrastująca z świętością miejsca od progu towarzyszyła dwóm mężczyznom, którzy weszli do kościoła na zakopiańskich Bulwarach Słowackiego. Pierwszy pospiesznie przeżegnał się, drugi uklęknął...

 / Fot. Archiwum KPP ZakopaneJuż Wacław Potocki, najpłodniejszy polski pisarz barokowy, zauważył, że „niejeden złodziej, idąc kraść, krzyż na siebie kładzie”.

Przed wielu laty poznałem złodzieja, który w intencji udanej kradzieży kielichów kościelnych itp. przez kilka dobrych chwil modlił się przed świętym obrazem. Złodziej samochodowy, kiedy zasiadł za kierownicą kradzionego auta, prosił opatrzność „żeby się udało”.

Na drodze szczęścia zakopiańskich złodziei stanął ksiądz wikariusz.

- Widząc na obrazie z monitoringu dwóch mężczyzn, którzy w sposób podejrzany zachowywali się przy kościelnych skarbonach natychmiast wezwał Policję, po czym zamknął drzwi kościoła uniemożliwiając im jego opuszczenie - relacjonował zdarzenie rzecznik prasowy komendanta powiatowego Policji mł. asp. Krzysztof Waksmundzki.

Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy podjęli czynności wobec dwójki mężczyzn w wieku 41 i 50 lat, bez stałego miejsca zameldowania.

Okazało się, że jeden z nich miał przy sobie narzędzie do opróżniania skarbonek z pieniędzy.

 / Fot. Archiwum KPP Zakopane- Po przejrzeniu zapisu z monitoringu policjanci zobaczyli, jak chwilę wcześniej jeden z mężczyzn wyciąga pieniądze ze skarbonki, drugi tymczasem obserwuje czy nikt nie nadchodzi - dodał mł. asp.K. Waksmundzki.

Kiedy złodzieje zorientowali się że zostali zamknięci wewnątrz, w panice próbowali ukryć narzędzia oraz skradzione pieniądze w różnych miejscach świątyni m. in. pod dywanem i za konfesjonałem.

W toku dalszych czynności policjanci zatrzymali jeszcze jednego mężczyznę – 32. latka z Krakowa, który był kierowcą grupy.
W jego samochodzie ujawniono pieniądze oraz narzędzia służące okradaniu kościelnych skarbon.

Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów, funkcjonariusze sprawdzają czy dokonali oni podobnych czynów w innych miejscach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Autor nie za bardzo może się zdecydować: skarbony czy skarbonki.
Monitoring w kościele działa dobrze. Wiemy to nie od dziś.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.