Facebook Google+ Twitter

Złodzieje tirów złapani

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-13 12:30

Policjanci z Gdańska rozbili grupę zajmującą się kradzieżami tirów. Pomagali im funkcjonariusze z z Gdyni, Bydgoszczy i Poznania.

Zorganizowana grupa przestępcza działała na terenie Polski i Niemiec. W ciągu wielomiesięcznej pracy udało się zatrzymać sześciu sprawców kradzieży i odzyskać trzy ciągniki siodłowe o wartości ponad 680 tysięcy złotych. Jak mówi Beata Borszewska z pomorskiej policji - Grupa działała od grudnia 2007 roku. Jej członkowie jeździli po całym kraju i szukali tirów zaparkowanych na niestrzeżonych parkingach.

41-letni przywódca grupy został zatrzymany razem z dwoma kompanami. Mężczyźni wpadli w ręce policji w Wielkopolsce w miejscowości Rychwały. Przyjechali oplem astra w miejsce ukrycia skradzionego w nocy ciągnika siodłowego o wartości 220 tysięcy zł. W ich aucie funkcjonariusze znaleźli siedem urządzeń służących do siłowego pokonywania zabezpieczeń samochodowych tzw. łamaki oraz rzeczy pochodzące ze skradzionego tira. Policja wystąpiła z wnioskiem tymczasowe aresztowanie sprawców.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej do trzech lat, a za kierowanie nią osiem lat. Jak szacują policjanci - zatrzymani mężczyźni mogą mieć na swoim koncie kilkanaście innych kradzieży tirów.
Sprawa jest rozwojowa, policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.