Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30697 miejsce

Złodzieje wywozili lodówki z Indesitu tirami

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-08-16 07:15

Policjanci zatrzymali złodziei, którzy z zakładów Indesit Company Polska przy ul. Dąbrowskiego w Łodzi ukradli kilkadziesiąt lodówek.

- Przestępcy wpadli w zasadzkę, którą urządziliśmy wieczorem na ul. Traktorowej. Tam od strony ul. Liściastej ustawiły się tyłem do siebie dwa tiry; z jednego na drugi przeładowywano lodówki nielegalnie wywiezione z fabryki - mówi nadkom. Paweł Karolak, zastępca komendanta miejskiego policji w Łodzi do spraw kryminalnych. - Było ich 13, oprócz 48 "legalnych".

Funkcjonariusze z sekcji kryminalnej KMP w Łodzi i komisariatu przy ul. Ciesielskiej zatrzymali 26-letniego Sebastiana R., magazyniera w zakładach Indesit i dwóch kierowców tirów - 30-letniego Sławomira W. oraz 23-letniego Artura B. z woj. małopolskiego. Przy drugim z mężczyzn policjanci znaleźli 10 czystych kart gwarancyjnych.

Ustalono, że za 13 skradzionych lodówek, które miały znaleźć odbiorców w woj. małopolskim, Artur B. miał zapłacić... 6 tys. zł. Samochody wraz ze sprzętem trafiły na policyjny parking przy ul. Stokowskiej.

Do kolejnych zatrzymań doszło po przesłuchaniu podejrzanych. Wówczas w ręce policjantów wpadł Tadeusz M., magazynier w zakładach Indesit, Tomasz K, zatrudniony tam jako kierownik i Sylwester U., operator wózka widłowego (załadowywał skradziony sprzęt na tiry).

Policjanci przeszukali mieszkania podejrzanych. W domu Sylwestra U. znaleźli nasiona konopi indyjskich (z tych roślin wytwarza się marihuanę) oraz legitymację gimnazjalisty z wklejonym jego zdjęciem.

Okazało się, że Sylwester U. był notowany za włamania, a ostatnio wyrokiem sądu został nałożony na niego zakaz wchodzenia na stadiony piłkarskie. Policja podejrzewa, że znaleziona w jego domu legitymacja mogła mu służyć do ominięcia tego zakazu.

Szajka działała od lutego. Jej członkom udowodniono kradzież co najmniej 30 lodówek. Kierowcy za kurs ze skradzionym towarem otrzymywali po 400 zł. Magazynierzy o 200 zł więcej.

Kierowcom tirów przedstawiono zarzuty paserstwa. Pozostałym członkom szajki - zarzuty kradzieży. Wobec podejrzanych zastosowano policyjny dozór.

Policja zapowiada kolejne zatrzymania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.