Facebook Google+ Twitter

Złodzieje żądają zwrotu kosztów za napad

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-08-10 12:22

Przestępcy ukradli dwa tiry wyładowane towarem, ale policji udało się je odnaleźć. Teraz złodzieje chcą, by właściciel wozów oddał im pieniądze, które zainwestowali w przygotowanie kradzieży.

Właściciel hurtowni z Krakowa po przyjściu do pracy 23 lipca stwierdził, że załadowane proszkami do prania dwa tiry zniknęły z terenu jego firmy przy ul. Centralnej. Niedługo potem policjanci odzyskali samochody i towar warte 0,5 mln zł. Po tym ich właściciel zaczął odbierać pogróżki przez telefon. Złodzieje żądali zwrotu kosztów przygotowań do "skoku"

Przygotowanie skoku kosztuje

Złodzieje nie zdążyli nawet wyładować towaru. Kilka dni później ciężarówki przejęli policjanci. Złodziei nie udało się pojmać. Dzień później właściciel, który odzyskał samochody, otrzymał telefon. Złodziej wytłumaczył mu, że w związku z przygotowaniami do kradzieży on i jego kompani ponieśli koszta - 60 tys. zł. - Proszę zgromadzić tę sumę. Jeśli nie, będziemy musieli porozmawiać z pana córką - oznajmił nieznajomy mężczyzna. Takich telefonów było jeszcze kilkanaście. Mężczyzna, za radą policjantów, grał na zwłokę, obiecując, że zbierze żądaną sumę.

Miał kluczyki do skradzionych wozów

Policjantom udało się namierzyć telefon, z którego dzwonili szantażyści. Tej samej nocy zatrzymali w Krakowie 33-letniego Roberta F. i jego 25-letnią konkubinę Iwonę B. Policjanci wiedzą, że mężczyzna nie działał sam. Plac, z którego ukradł samochody, był strzeżony przez firmę ochroniarską. Kradzież dwóch wielkich samochodów nie mogła więc pozostać niezauważona. Poza tym Robert F. nie musiał się włamywać do ciężarówek - miał do nich klucze. - Musi być członkiem większej grupy przestępczej. Postawiono mu zarzut żądania pieniędzy za zwrot kradzionej rzeczy. Iwona B. zeznała, iż była nieświadoma, że ciężarówki nie należą do jej chłopaka. Na razie nie przedstawiono jej żadnych zarzutów.
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.