Facebook Google+ Twitter

Zlokalizowano obiekt w pobliżu wietnamskiej wyspy. Czy to zaginiony samolot Malaysian Airlines?

W niedzielę służby poszukiwawcze zlokalizowały obiekt na wyspie Tho Chu. Czy to zaginiony Boeing 777, na razie nie wiadomo. „Do tej pory wszystko co się stało, jest zagadką” – komentuje agent FBI zaginięcie należącego do Malaysian Airlines samolotu, który leciał w sobotę z Kuala Lumpur do Pekinu.

 / Fot. PAP/EPAW niedzielę rano, wietnamskie, malezyjskie, chińskie, amerykańskie i filipińskie statki oraz samoloty, wznowiły poszukiwania, rozszerzając ich krąg. Około południa, jak podaje rmf24.pl za "The Malaysian Insider", w trakcie poszukiwań natrafiono na obiekt, unoszący się na wodzie ok. 100 km od wietnamskiej wyspy Tho Chu. Jednostki ratunkowe skierowały się w jego stronę.

Po zaginięciu samolotu, szef malezyjskich sił powietrznych Rodzali Daud przyznał, że z zapisów radaru wynika, że maszyna mogła zawrócić, ale w takiej sytuacji piloci powinni o tym poinformować linie lotnicze i kontrolerów lotów, a nie zrobili tego. Jak podaje BBC News, coraz częściej pojawia się hipoteza o zamachu terrorystycznym. Służby bezpieczeństwa sprawdzają dane podejrzanych pasażerów, którzy wsiedli na pokład samolotu, posługując się skradzionymi europejskimi paszportami. BBC potwierdziła, że na liście pasażerów są dwa europejskie nazwiska. Bilety do Pekinu kupione zostały w tym samym czasie (mają kolejne numery biletów) na włoski paszport Luigiego Maraldiego i austriacki Christiana Kozela. Wg służb dyplomatycznych obu mężczyznom w 2013 roku skradziono paszporty w Tajlandii i na pewno nie przebywali teraz na pokładzie samolotu.

USA wysyła do Malezji agentów FBI, którzy mają pomóc sprawdzić, czy w samolocie nie doszło do zamachu terrorystycznego "Do tej pory wszystko, co się stało, pozostaje zagadką" - cytuje wypowiedź anonimowego agenta FBI BBC News. powiedział anonimowo wysoki rangą agent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.