Facebook Google+ Twitter

Złomiarze rozkradli kłódki miłości

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-03-09 08:16

Warszawa, wzorem innych miast na świecie, doczekała się swojego Mostu Miłości. Radość trwała jednak krótko - po dwóch tygodniach wiszące na moście Świętokrzyskim kłódki zakochanych zniknęły.

Most miłości we Wrocławiu / Fot. Jarosław JakubczakKłódki, na których zakochani wypisują swoje imiona i deklarację uczuć, zawisły na moście Świętokrzyskim w walentynki. Niestety, po kilkunastu dniach po symbolach miłości nie zostało ani śladu. - Wszystko wskazuje na to, że ukradli je złomiarze - twierdzi Marta Achtabowska z firmy Hill &Knowlton promującej akcję zawieszania kłódek na moście Świętokrzyskim. - Ważniejsza od uczuć okazała się chęć zysku - dodaje. Most Świętokrzyski jest monitorowany, ale organizatorzy akcji nie widzieli nagrania. Jak jednak zapewnia straż miejska m.st. Warszawy, zostaną one udostępnione zainteresowanym.

- Zachęcamy warszawiaków, by nie rezygnowali z zawieszania kłódek. Potrzebne są jedynie dobre chęci i nowy łańcuch - przekonuje Magdalena Syl-westrzak z Lipton Ice Tea, organizatora akcji. - Wszak nasza stolica, wzorem innych, zasługuje na własny Most Miłości. Jeśli sprawa kradzieży zostanie nagłośniona, istnieje realna szansa, że złomiarze zostawią w przyszłości kłódki w spokoju - wyjaśnia. Przecież dzięki kłódkom zakochanym Warszawa zyska na atrakcyjności. Takie miejsca w innych metropoliach są punktem obowiązkowym wycieczek.

Zwyczaj zawieszania kłódek na moście przez zakochanych opisał w swojej powieści "Trzy metry nad niebem" Federico Moccia. Główny bohater opowiada dziewczynie legendę, według której kochankowie zawieszają na jednej z latarni łańcuchy i kłódki, a klucze wrzucają do rzeki. - A co potem? - pyta dziewczyna. - Potem już nigdy się ze sobą nie rozstają - odpowiada bohater.

Dotychczas w Polsce Most Miłości miał Wrocław, zwyczaj ten nie jest tak popularny u nas jak w innych krajach. W Wilnie młodzi małżonkowie prosto z urzędu stanu cywilnego udają się na most Uzupio, a zawieszanie kłódki jest motywem przewodnim ślubnych sesji fotograficznych. W Rzymie kłódek było tak wiele, że władze były zmuszone doczepić dodatkowy łańcuch. Mosty Miłości są w Wilnie, Pradze, Rzymie, Paryżu i Seulu.

Maria Kuźniar
Warszawa

Wygląda na to, że tylko w Warszawie złomiarze są kompletnie pozbawieni romantycznych uczuć...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

z drugiej strony to śmieszne, że kłódka, która ma coś zabezpieczyć, aby tego nikt nie ukradł sama zostaje skradziona

prośba, chociaż do miłości nie mieszajcie polityki już się nią odbija na W24

Komentarz został ukrytyrozwiń

To system zmusza ludzi do takich kradzieży system zwany dobrotliwie demokracją a w rzeczywistości to feudalizm w prymitywnej postaci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polak potrafi;););)Dobrze ,ze przęsła od mostu zostawili,to by była niespodzianka;);)A co tam takie kłódeczki;)
Jak usłyszałam o napadzie na turniej pokera-pomyślałam "Pewnie nasi"(daj Boże ,nie oni)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam ! A most biskupa Jordana przy katedrze w Poznaniu widzieli ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiszą Panie Leszku, wiszą :>

Komentarz został ukrytyrozwiń

We Wrocławiu przynajmniej jeszcze miesiąc temu wisiały kłódki. Mam nadzieję, że wiszą tam dalej http://foto-polska.com/galerie/index.php?fID=182

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.03.2010 09:39

Okradają kościoły, kradną przewody z linii energetycznych, to nie ma się co dziwić, że ukradli kłódki. Dlatego czasami wstyd przyznawać się do tego, że jesteśmy Polakami....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Smutne bo czy w naszej Ojczyźnie są jakieś działania przeciw wandalizmowi.Odczuwam,że jest do tego przyzwolenie społecznę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

bo to Polska, a nie elegancja-Francja

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.