Facebook Google+ Twitter

Zlot czarownic w Jeleniej Górze

Jeleniogórski rynek gościł wczoraj nietypowe postacie. O godzinie 18.00 w centrum miasta straszyły... prawdzie czarownice!

Nie były to byle jakie wiedźmy – spore grono pań, bo aż 60 przeszło wokół rynku w bajecznych strojach, z miotłami i piskliwym śmiechem na ustach. Ich nadejście już z daleka można było usłyszeć dzięki groźnym bębnom i krzykom uradowanych, a za razem wystraszonych dzieci.

pochódpochódwiedźmawiedźma

czarownice


Czarownice zebrały się pod wejściem do ratusza. Dowodząca wiedźma Mariola oświadczyła zebranej publiczności, iż są tu gdyż... dostały środki z Unii Europejskiej i bawią w stolicy Karkonoszy przez 3 dni. Na górze Szybowcowej zorganizowały IX Zlot Polskich Pilotek!

wiedźma dowodzącabyło wesoło!
tablicaPo sesji fotograficznej, do której chętnie te nowoczesne wiedźmy pozowały, udały się w marsz dokoła ratusza. Czarownice śpiewały, grały na bębnach i innych „głośnych” instrumentach, straszyły ludzi i rozdawały cukierki. Ja również dostałam cukierka od wiedźmy. Boje się go zjeść, a co, jeżeli zamienię się w żabę?

wiedźmy rozdają cukierkiczarownica

 
Pochód czarownic nie trwał długo, około 15 – 20 minut. Resztę atrakcji można było podziwiać na górze Szybowcowej. Wiedźmy oferują wróżby, konkursy oraz... pokaz mody!
zbiorowe zdjecieróżowowłosa wiedźma

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Przyleciały na szybowcach czy na mietłach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hehe najlepsza jest ta z różowymi włosami ;) ciekawa sprawa- czarownice, wiedźmy. Chyba każdy bał się ich jako dziecko :) a to taka okazja do wspomnień :) fajny artykuł. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.