Facebook Google+ Twitter

Zlot harcerski w Radomsku

Od dwóch tygodni trwają prace nad przygotowaniem do Radomszczańskiego Zlotu Harcerzy. Kadra codziennie pracuje nad ofertą programową, a harcerze w swoich drużynach przygotowują zadnia przedzlotowe.

Zlot jako ważny element pracy w roku harcerskim
- Celów zlotu jest, jak co roku bardzo dużo. Przede wszystkim jest to okazja do wspólnego spotkania wszystkich radomszczańskich harcerzy, do oceny całorocznej pracy środowisk oraz wyłonienia tych, którzy najlepiej poradzą sobie w rywalizacji zlotowej – mówi Katarzyna Przepióra szef biura zlotu.

Bardzo ważnym elementem imprezy jest także stylizacja. Harcerze poznawali już kraje Unii Europejskiej, odkrywali mroczne tajemnice przeszłości czy przenosili się do Ekolandii. W tym roku będą zgłębiać tajemnice średniowiecza. – Chodzi o to, aby przenieśli się w świat Zawiszy Czarnego, gdy etos rycerza był czymś niezmiernie ważnym i kształtował pewne zachowania społeczne – komentuje druh Łukasz Więcek – Komendant Zlotu.

W średniowiecznym klimacie

Zlot rozpoczyna się w piątek 21 września i potrwa do niedzieli, w okolicach stanicy harcerskiej w Białym Brzegu obok Przedborza. Uczestnikami będą wszyscy zuchowie, harcerze i wędrownicy oraz instruktorzy. Razem w świat średniowiecznej tradycji przeniesie się łącznie ok. 500 osób. - Największą atrakcją tegorocznego zlotu będzie biesiada – mówi Katarzyna Przepióra. Rozpocznie się ona uroczystym wjazdem króla oraz jego przemową. Następnie drużyny będą prezentować przygotowane przez siebie zadania przedzlotowe - tańce, pieśni, pokazy rycerskie a także błazenady. Nie obędzie się również bez pokazu mody średniowiecznej i filmów historycznych. Punktem kulminacyjnym wieczoru będzie koncert zespołu „Smak jabłka”.

- To naprawdę ważne aby wszyscy mogli spotkać się w jednym miejscu i wymienić się doświadczeniami – mówi Łukasz Więcek. - Dla uczestników jest to zawsze wielka przygoda a dla kadry wielkie wyzwanie. Muszą oni bowiem zaskoczyć zawsze czymś nowym i niespotykanym.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Radomsko zlot ZHP


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.