Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19290 miejsce

Zlot użytkowników i sympatyków CB radia

W sobotę, 14 czerwca, w miejscowości Trojanów w okolicach Kalisza, nad zalewem Szałe, odbędzie się już trzeci zlot użytkowników i sympatyków CB radio.

CB-Radio / Fot. Jacek AntczakCzym jest CB radio? Dla tych, którzy nie wiedzą, tłumaczę: CB radio to radiotelefon pracujący w paśmie niestrzeżonym, 26,960 do 27,400 Mhz. A dlaczego niestrzeżonym? Ponieważ na montaż w samochodach, gdzie jest najczęściej używany, nie jest wymagane żadne zezwolenie, ani rejestracja urządzenia.

CB radio stało się popularne w latach 90. Jednak wtedy należało posiadać zezwolenie na posiadanie urządzenia. CB radio praktycznie zniknęło pod koniec lat 90., nieliczni używali go w domach i samochodach. Obecnie, od kilku lat, przeżywa swoją drugą młodość. Coraz więcej kierowców montuje radia w samochodach. Urządzenie bardzo ułatwia kierowcom podróż. Dzięki niemu można się dowiedzieć o korkach na trasach, a także pozyskać informację, o tym gdzie stoi inspekcja drogowa czy policja z suszarką, czyli radarem. Większość kierowców samochodów ciężarowych nie wyobraża sobie wyjazdu w trasę bez "cymbała".

Co jakiś czas użytkownicy i sympatycy CB radia spotykają się na ogniskach i zlotach. Na takich spotkaniach Pogawędki radiowców / Fot. Jacek Antczakwymieniają się doświadczeniami i opowiadają jakie kto nawiązał łączności. Po raz trzeci taki zlot odbędzie się nad zalewem Szałe w okolicach Kalisza.

Jak dojechać? Użytkownicy i sympatycy spotkają się między godz. 15.00 a 15.45 przy ul. Majkowskiej obok TESCO. Potem wszyscy wyruszą kawalkadą na miejsce spotkania. Pozostali uczestnicy mogą dojechać bezpośrednio na miejsce nad zalew Szałe.

Kontakt z organizatorami na kanale 19 CB-Radio "Rydzyk Kalisz" lub na gg 1042501
Zapraszam do obejrzenia materiału fotograficznego z poprzedniego zlotu:
Zlot majowy
Zlot kaliski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

siema junior, Patryk się kłania. dla nie wtajemniczonych, to co napisał junior to szczera prawda, sam kiedyś siedziałem po nocach i robiłem łączności, fajnie było , nie mogę temu zaprzeczyć! ale czy tak naprawdę te czasy wrócą? czy ci prawdziwi sibiści odświeżą swe stacje? i jeszcze jedno, zbyt wielu jest t.z. ala sibistów którzy zamiast pomagać, przeszkadzają. i dla tego stara wiara nie odkurzy stacji. fajnie że ktoś chce kontykułować starą tradycję zlotów i tego typu imprez. Pozdrawiam wszystkich sibistów..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.