Facebook Google+ Twitter

Zlot Żaglowców w sześciu krokach

Największa nadbałtycka impreza żeglarska rozpocznie się już 2 lipca. Przez 3 dni w Gdyni gościć będzie 108 żaglowców z całego świata. Wiadomości24.pl podpowiadają, jak nie zgubić się w gąszczu informacji i jachtowych masztów.

Położenie dworców (PKP i PKS) względem terenu Zlotu. / Fot. Anna Korzon

Krok pierwszy: Czym do Gdyni?


Wybierając się do Gdyni samochodem musimy być świadomi, iż nie wszędzie się nim zostaniemy. Z ruchu kołowego wyłączone zostaje ścisłe centrum miasta. Na przyjezdnych czekać będzie za to kilkanaście wyznaczonych parkingów (m.in. na ulicach: Władysława IV, Krasickiego, Piłsudskiego i Janka Wiśniewskiego).

Istnieją dwa inne środki transportu, którymi możemy wygodnie i tanio dostać się na gdyński Zlot - pociągi i autobusy. Dzięki położeniu obu dworców, dojście na teren Zlotu zajmie nam zaledwie kilka minut (wystarczy z ul. Dworcowej skręcić w ul. 10 lutego i iść nią kilkaset metrów, aż przejdzie ona w Skwer Kościuszki).

Oto przykładowe połączenia kolejowe (bezpośrednie pospieszne kursujące codziennie):
- ze Szczecina Głównego do Gdyni Głównej: 5.55, 10.10, 11.52, 17.03, 20.10;
- z Poznania Głównego do Gdyni Głównej: 8.23, 12.23, 14.14, 18.10;
- z Łodzi Kaliskiej do Gdyni Głównej: 5.53, 9.53, 13.57, 19.43;
- z Wrocławia Głównego do Gdyni Głównej: 5.53, 15.35, 23.29, 23.40;
- z Warszawy Centralnej do Gdyni Głównej: 4.45, 22.20;
- z Krakowa Głównego do Gdyni Głównej: 9.05, 17.10, 19.14;
- z Olsztyna Głównego do Gdyni Głównej: 6.29, 11.24, 13.40, 17.06, 23.44;

Połączenia autobusowe należy sprawdzać bezpośrednio u przewoźników.

Zobacz też: Strona PKP, Rozkłady jazdy autobusów, Organizacja ruchu drogowego podczas TTSR;

Krok drugi: Informacja turystyczna


Aby ułatwić turystom poruszanie się po mieście podczas Zlotu przygotowano cały pakiet przedsięwzięć.
1. Wydłużone zostaną godziny funkcjonowania stacjonarnych punktów informacji turystycznej (m.in. CIT przy ul. 10 lutego, oraz BPIT przy Akwarium Gdyńskim). Miejska Informacja Turystyczna, która działa na terenie dworca Głównego, będzie otwarta do godz. 22.
2. Uruchomione zostaną Lotne Miejskie Punkty IT - patrole, które będzie można spotkać na terenie Zlotu i w centrum miasta (ul. Świętojańska i al. Jana Pawła II). Patrole dysponować będą kompleksową wiedzą i materiałami informacyjnymi.
3. Przy głównych trasach komunikacyjnych ustawione zostanie 18 citylightów, które pełnić będą rolę tablic informacyjnych.
4. Na trasie wjazdowej od strony Sopotu (przy starej stacji CPN) powstanie tymczasowy punkt informacyjny dla zmotoryzowanych.

Zobacz też: Baza adresów punktów IT;

Krok trzeci: Teren Zlotu


Na czas Zlotu Żaglowców wyłączono z ruchu takie ulice, jak Hryniewickiego, Żeromskiego, Armii Krajowej, Sienkiewicza i Skwer Kościuszki. To one, wraz z otaczającym je terenem (aż do Bulwaru Nadmorskiego) stanowić będą miejsce Zlotu. W całym, wygrodzonym okręgu obowiązywać będzie ograniczony ruch kołowy.

Na krańcu Skweru Kościuszki (przy Akwarium) stanąć ma Scena Główna. To tu wystąpią m.in. Bajm i Perfect. Dwie mniejsze sceny staną na Skwerze Arki Gdynia i na terenie Dalmoru. Prócz tego koncerty odbywać się będą na plaży, na początku Bulwaru Nadmorskiego, oraz w namiocie na pl. Grunwaldzkim. Na potrzeby Zlotu zaanektowano też Aleję Topolową (jarmark kaszubski). Część gastronomiczno-handlowa ulokowana zostanie m.in. na obrzeżach Skweru Kościuszki i Skweru Arki Gdynia, wokół namiotu na pl. Grunwaldzkim, oraz wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.