Facebook Google+ Twitter

Złota Palma dla filmu "Entre les murs"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-25 21:07

Francuski film „Entre les murs" zdobył Złotą Palmę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Jury wynagrodziło w ten sposób kino zaangażowane, poruszające w oryginalny sposób problemy życia codziennego.

Jest to pierwsza od 21 lat Złota Palma dla filmu francuskiego. Nagrodę odebrał reżyser filmu, Laurent Cantet, wręczał ją natomiast amerykański aktor Robert de Niro. Przewodniczący jury, Sean Penn podkreślił, że nagroda za ten „niesamowity film" została przyznana jednogłośnie. W chwili ogłoszenia tytułu zwycięskiego filmu, na scenę Pałacu Festiwalowego wybiegła grupa około 20 nastolatków. Wszyscy oni grali w tym filmie, opowiadającym o pracy nietypowego nauczyciela w jednej ze szkół na paryskim przedmieściu.
Nagrody aktorskie otrzymali: Brazylijka Sandra Corveloni za rolę w filmie "Linha de Passe" oraz Amerykanin Benicio del Toro za tytułową rolę w filmie „Che". Jury przyznało dwie nagrody specjalne za dorobek artystyczny. Otrzymali je francuska aktorka Catherine Deneuve i amerykański aktor i reżyser Clint Eastwood.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.