Facebook Google+ Twitter

Złotą Palmę w Cannes zdobył film "Dheepan". To historia emigranta ze Sri Lanki, który rozpoczyna życie w Paryżu

Tegoroczną Złotą Palmę 68. Festiwalu Filmowego w Cannes zdobył Jacques Audiard, reżyser filmu "Dheepan". Z kolei Grand Prix festiwalu odebrał węgierski reżyser Laszlo Nemes za obraz "Syn Szawła".

 / Fot. materiały prasoweNagrodzony Złotą Palmą "Dheepan" to historia emigrantów ze Sri Lanki, którzy próbują rozpocząć nowe życie na przedmieściach Paryża. Film miał premierę 21 maja. Wyreżyserował go Jacques Audiard. W rolę tytułowego Dheepana, mistrza sztuk walki, który podjął we Francji posadę dozorcy wcielił się Antonythasan Jesuthasan.

Film "Syn Szawła" węgierskiego reżysera Laszlo Nemesa opowiadający o członku Sonderkommando w Auschwitz zdobył Grand Prix tegorocznego festiwalu.

Rooney Mara i Emmanuelle Bercot zostały nagrodzone ex equo za najlepszą rolą żeńską. Pierwsza aktorka wystąpiła w filmie "Carol" druga w produkcji "Mon Roi". Najlepszym aktorem został z kolei Vincent Lindon, który zagrał w obrazie "La Loi du marche". Hou Hsiao-Hsien z Tajwanu wyróżniony został za najlepszą reżyserię w filmie "The Assassin". Za najlepszy scenariusz nagrodzono obraz "Chronic" z Timem Roothem w roli głównej.

Na czele jury 68. Festiwalu Filmowego w Cannes stali bracia Joel i Ethan Coenowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.