Facebook Google+ Twitter

Złota polska jesień w Iluzjonie - Gwiazdy Europejskiego Kina

Kino Iluzjon zaprasza na 13 filmów z udziałem słynnego aktora Michel’a Piccoli. Seanse odbywać się będą w dniach od 2 do 22 października 2011 r.

Już od 2 października, w warszawskim kinie Iluzjon rozpoczyna się przegląd filmów pod hasłem Gwiazdy Europejskiego Kina.

Tę swego rodzaju retrospektywę rozpocznie znakomita gwiazda - paryżanin, aktor, faworyt wielu reżyserów, filmowy partner najlepszych aktorek francuskich - Michel Piccoli. Większości kinomanów, wystarczy przypomnieć kilka słynnych obrazów światowego kina, w których grał ten świetny aktor, często nazywany aktorem-intelektualistą.

Wykreował wiele niezwykłych postaci, w takich filmach jak: "Pogarda" gdzie grał u boku Brigitte Bardot (reż. Jean-Luc Godard), "Wielkie żarcie" (reż. Marco Ferreri) z Marcello Mastroiannim, "Piękność dnia" z Catherine Deneuve i Jeanem Sorelem oraz "Dziennik panny służącej" z Jeanne Moreau. Dwa ostanie filmy reżyserował Luis Bonuel.

Trudno nie wspomnieć tak znakomitych i słynnych filmów jak "Okruchy życia"
(reż.Claude Sautet) - Michel Piccoli grał tu z piękną Romy Schneider, doskonale znany "Le charme discret de la bourgeoisie" czyli "Dyskretny urok burżuazji" w reżyserii Luis Bonuel’a, czy też "Czarownice z Salem" (reż. Raymond Rouleau), gdzie grał u boku takich sław jak: Yves Montand i Simone Signoret.

Będzie też miłe zaskoczenie


Na tych kinomanów, którzy wybiorą się do Iluzjonu 8 października o godz. 20, czeka wspaniała niespodzianka - będzie to przedpremierowy pokaz filmu "Habemus Papam - mamy papieża" w reżyserii Nanni Morettiego. Michel Piccoli wciela się tu w postać papieża. W tej produkcji zobaczymy także Jerzego Stuhra.

Michel Piccoli zdobył wiele ważnych nagród, m.in. na festiwalu w Cannes dla najlepszego aktora za rolę w filmie "Skok w pustkę" (reż. Marco Bellocchio), Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie i nominację do Cezara oraz nagrodę Niemieckiej Akademii Filmowej. W 2006 roku zagrał w sześciu filmach i otrzymał nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej za rolę w "Belle toujours" (reż. M. de Oliveira) i "Ogrodach jesieni" (reż. O. Iosselianiego).

Aktor ma wiele planów na 2012 r. Odbędą się premiery dwóch produkcji z jego udziałem "Vous n’avez encore rien vu" i "Gebo et l’Ombre".

Kino Iluzjon zaprasza na 13 filmów z udziałem Michel’a Piccoli. Seanse odbywać się będą w dniach od 2 do 22 października 2011 r. Bilety do nabycia w kasie kina, cena: 11 - 13 zł. Adres: Kino Iluzjon Filmoteki Narodowej, Biblioteka Narodowa, Warszawa, al. Niepodległości 213, wejście A.

Kalendarz wszystkich projekcji oraz wszelkie informacje znajdują się na stronach: http://www.fn.org.pl/page/index.php oraz http://www.fn.org.pl/page/index.php?str=2

Najwięcej lajków na Facebooku:
Węgorzewska-Whiskerd: nie chcę przepraszać, że jestem Polką
Piotr Hruszwicki na scenach Lyric Opera!
Chciałbym zmienić wizerunek truckerów. Wywiad z kierowcą ciężarówki
Wędrówki po Moskwie. Metro - tętniące życiem podziemia stolicy
Pomysł Palikota: Jarosław Kaczyński winny katastrofie smoleńskiej


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.