Facebook Google+ Twitter

''Złote blachy'' dla policjantów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-18 19:10

Nagrodzono policjantów walczących z piractwem muzycznym, filmowym i komputerowym. "Złote blachy" otrzymali policjanci z Warszawy, Gdańska i Wrocławia.

Komenda Główna Policji nagrodzona została za rozbicie zorganizowanej grupy zajmującej się produkcją i dystrybucją nielegalnych płyt. Jak podkreśla młodszy inspektor Leszek Czaplicki, przestępcy działali w kilku krajach. W proceder zaangażowanych było kilka legalnie działających firm. W Polsce produkowano płyty, które potem rozprowadzane były w Holandii.

Gdańscy policjanci odebrali "Złote Blachy" za zatrzymanie osoby, która w internecie oferowała za pieniądze ponad 300 filmów. Podinspektor Maciej Zajda poinformował, że nieuczciwego internautę rozpracowała specjalna komórka do zwalczania cyberprzestępczości.

Nagrody przyznała Koalicja Antypiracka zrzeszająca organizacje ochrony praw autorskich. Jak podkreśla Marek Staszewski ze związku Producentów Audio Video, każda kradzież filmów, muzyki, czy innych dóbr objętych prawem autorskim jest przestępstwem. Nagrody zostały rozdane po raz 12.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.