Facebook Google+ Twitter

"Złote Dzioby" wręczone!

23 lutego w warszawskim klubie Dekada odbyło się wręczenie "Złotych Dziobów". Wśród laureatów znaleźli się, m.in.: Agnieszka Chylińska, Kasia Kowalska czy Andrzej Piaseczny.

Kasia Kowalska odbiera statuetkę / Fot. www.kasiakowalska.plW tym roku już po raz piąty zostały przyznane prestiżowe nagrody muzyczne Złote Dzioby. Wyróżnienia te przyznawane są, przez słuczachy Radia WAWA, najleszym muzykom minionego roku. Dodatkowo kolegium redakcyjne tejże stacji radiowiej przyznaje Super Dziób za całokształt twórczości.

Podczas wczorajszej gali wręczono statuetki w siedmiu kategoriach. Najlepszą płytą okazał się album Andrzeja Piasecznego - "Spis rzeczy ulubionych", który pokrył się podwójną platyną. W kategorii przebój roku tryumfowała szokująca swoim nowym stylem Agnieszka Chylińska. Właśnie jej piosenka "Nie mogę cię zapomnieć" najbardziej przypadła do gustu słuczaczom Radia WAWA. Wokalistką roku okrzyknięto Kasię Kowalską, która odbierając nagrodę popłakała się i powiedziała: Dziękuję za to, że świat mnie jeszcze pamięta. Natomiast najlepszym wokalistą został Andrzej Lampert, co więcej jego zespół PIN otrzymał statuetkę w kategorii zespół roku. Nagroda za odkrycie minionego roku powędrowała w ręce nastolatki mieszkającej na co dzień w Czechach - Ewy Farnej. Super Dziób za całokształ twórczości i wybitny wkład w rozwój poslkiej muzyki trafił do Jana Borysiewicza.

Podczas wręczenia nagród wystąpiła "młoda krew" polskiej muzyki, czyli artyści debiutujący na rynku muzycznym - Paulla, Mrozu, Sasha, Volver czy wspominana już Ewa Farna.

źródło: radiowawa.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.