Facebook Google+ Twitter

Złote Globy 2009

Ubiegłej nocy rozdano Złote Globy 2009.Czerwony dywan stał się miejscem spotkań ojca nieśmiertelnego Terminatora, współczesnego rycerza Jedi i prześlicznej mieszkanki Soplicowa.

Złote Globy / Fot. Peter Dutton/Wikimedia CommonsZłote Globy 2009 rozdane! Dwiema najważniejszymi statuetkami za najlepszy film minionego roku i reżyserię uhonorowano Jamesa Camerona twórce niezapomnianego "Titanica", który chyba już trwale wpisał się w karty światowej kinematografii, służący nieustannie za punkt odniesienia dla współczesnych kasowych produkcji pod względem wydanego budżetu oraz zarobionych pieniędzy, nagradzając jego czteroletnią prace nad filmem "Avatar", w nowatorski sposób łączącego tradycyjną technikę 2D z techniką stereoskopowego 3D.

W szeregach Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej zasiada 90 dziennikarzy z prasy zagranicznej poza samym USA. Organizacja od 1944 corocznie przyznaje nagrody filmowe Golden Globe Awards w różnych kategoriach filmowych. Złote Globy przez wielu uważane za wiarygodny prognostyk dla najbardziej prestiżowych nagród filmowych Oscarów.

Zagraniczni dziennikarze za najlepszą komedię roku uznali "Kac Vegas" w reżyserii Todda Phillipsa. Komedii opowiadającej o perypetiach czterech przyjaciół podczas niezapomnianego wieczoru kawalerskiego w Las Vegas. Złoty Glob dla 'Kac Vegas" niech będzie przykładem na to, że nawet największy kac-gigant może posłużyć za twórczą motywacje i natchnienie do pracy.

Statuetka powędrowała też w ręce Christopha Waltza za rolę pułkownika Hansa Lange w filmie "Bękarty Wojny". Można ją nazwać statuetką pocieszenia, bo jedyna jaką otrzymał film Quentina Tarantino. Swoją drogą, należą się słowa uznania i dodatkowa statuetka za komiczną kreację w jaką ubrał się pan Tarantino, pozostaje tylko zadać sobie pytanie gdzie reżyser zapodział swój świetlny miecz?

Abel Korzeniowski nasz rodak, nominowany w kategorii najlepsza muzyka, niestety musiał obejść się smakiem, ponieważ na żyłę złota trafił Michael Giacchino, autor muzyki do filmu "Odlot". Abel Korzeniowski uzdolniony kompozytor to nie jedyny polski akcent tegorocznej gali rozdania Złotych Globów. Alicja Bachleda-Curuś, porwana przez Colina Farrella, dzielnie reklamowała słowiańską urodę na czerwonych dywanach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.