Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24099 miejsce

Złote Globy 2011 wręczone! "The Social Network" zwycięzcą!

Po raz 68. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej przyznało swoje nagrody – Złote Globy. Za najlepszy film minionych 365 dni uznano "The Social Network".

 / Fot. EPA/PAUL BUCKBiorąc pod uwagę liczbę wcześniej przyznanych nagród podsumowujących filmowy rok 2010, faworyci Złotych Globów kształtowali się niezwykle wyraźnie. W gronie pewniaków wymieniane były przede wszystkim nazwiska – Davida Finchera, Christiana Balea, Natalie Portman oraz Colina Firtha. Na najlepszy obraz A.D. 2010 typowano zaś "The Social Network". W kategoriach telewizyjnych w gronie zwycięzców widziano "Zakazane Imperium" oraz "Glee". Oczekiwania i przewidywania okazały się tym razem nadspodziewanie trafne.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z CZERWONEGO DYWANU

Jak co roku, na początku stycznia Beverly Hilton Hotel gościł najważniejsze osoby ze świata filmu. Po raz kolejny było to świetne i bardzo "amerykańskie" show z obowiązkowym "czerwonym dywanem". Panie, jak zwykle, czarowały wspaniałymi kreacjami m.in. od Valentino, Armaniego czy Prady. Transmisję z gali przekazana została do ponad 160 krajów całego świata. Rolę gospodarza pełnił brytyjski aktor komediowy Ricky Gervais. W roli prowadzącego sprawdził się całkiem nieźle, zaskakując kilkoma naprawdę dobrymi i ciętymi dowcipami. Wśród osób wręczających nagrody znaleźli się m.in. Steve Carell, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Michelle Pfeiffer, Kevin Bacon, J. Lo oraz oczywiście Justin Bieber, który wręczał nagrodę w Natalie Portman / Fot. EPA/PAUL BUCKadekwatnej kategorii – najlepszy film animowany.

Złoty Glob za najlepszy dramat 2010 roku, z rąk Michaela Duglasa, odebrali producenci The Social Network. Nagrodę dla najlepszego reżysera powędrowała zgodnie z przewidywaniami do Davida Finchera za film o początkach Facebooka. W kategorii najlepsza komedia lub musical wygrał obraz "Wszystko w porządku". Najlepszym filmem zagranicznym uznana została duńska produkcja Hævnen. Statuetką za najlepszego aktora w dramacie uhonorowano Colina Firtha za rolę króla Jerzego VI. Za drugoplanową rolę męską doceniono Christiana Balea. Nagrodzono jego brawurową kreację uzależnionego od narkotyków, brata głównego bohatera filmu Fighter. Nagrodę za najlepszą kreację damską w dramacie przyznano Natalie Portman
za rolę primabaleriny w filmie Czarny łabędź. Natomiast Złotym Globem jako najlepsza aktorka wspierająca wyróżniona została Melissa Leo za rolę matki Mickey’ego Warda. Nagrodę w kategorii najlepszy aktor w komedii lub musicalu otrzymał Paul Giamatti nominowany za Barney's Version. Annette Bening odebrała statuetkę dla najlepszej aktorki w komedii lub musicalu za swój występ we Wszystko w porządku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.