Facebook Google+ Twitter

Złote Globy po raz 71. "Zniewolony" i "Breaking Bad" wśród najlepszych filmów

W Los Angeles przyznano Złote Globy, które nazywane są sprawdzianem przed Oscarami. W tym roku trafiły do zwycięzców po raz 71. Przyznaje je Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej.

 / Fot. EPA/PAUL BUCKNajlepszym dramatem okazał się film Steve'a McQueena "Zniewolony". Obraz pokonał takie produkcje, jak "Grawitacja", "Kapitan Philips", "Wyścig" czy "Filomena".

Najlepszą aktorką dramatyczną wybrano Cate Blanchett za rolę w filmie "Blue Jasmine". Nagrodę dla najlepszego aktora odebrał Matthew McConaughey, za film "Witaj w klubie".

"American Hustle" to film, który wygrał w kategorii najlepszy musical lub komedia. Złoty Glob za pierwszoplanową rolę żeńską otrzymała Amy Adams. Nagrodę za rolę w "Wilku z Wall Street" zdobył Leonardo DiCaprio.

Alfonso Cuarón został uhonorowany za reżyserię "Grawitacji", a Spike Jonze za scenariusz do produkcji "Ona".

Zespół U2 nagrodzono za utwór "Ordinary Love" do filmu "Mandela". Alex Albert otrzymał Złoty Glob za muzykę do filmu "Wszystko stracone".

Bryan Cranston to najlepszy aktor telewizyjny, a serial "Breaking Bad" - najlepszy film telewizyjny. Elizabeth Moss została najlepszą aktorką telewizyjną za rolę w "Tajemnicach Laketop".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.