Facebook Google+ Twitter

Złote Globy rozdane. Triumf "Artysty" i "Spadkobierców"

Najwięcej statuetek w tegorocznym rozdaniu Złotych Globów, drugiej po Oscarze najważniejszej nagrodzie amerykańskiego przemysłu filmowego, przypadło twórcom i realizatorom filmów "The Artist" i "The Descendants".

Sonda

George Clooney i Meryl Streep - najlepsi aktorzy pierwszoplanowi.

Morgan Freeman / Fot. PAP/EPANiemy film reżysera Michela Hazanaviciusa pt. "The Artist" stał się nieoczekiwanym faworytem tegorocznych Oscarów. W tym roku otrzymał aż 6 nominacji do Złotych Globów w kategoriach: najlepsza komedia/musical, najlepszy aktor (dla Jeana Dujardina), najlepsza aktorka drugoplanowa (dla Berenice Bejo), najlepszy reżyser (Michel Hazanavicius), najlepszy scenariusz (Michel Hazanavicius) i najlepszy soundtrack (Ludovic Bource) inkasując trzy z nich: za najlepszy musical/komedię, najlepszy soundtrack i najlepszego aktora w komedii/musicalu.

W kategorii najlepszy film przegrał jednak z nominowanym w 5 kategoriach filmem"The Descendants" ("Spadkobiercy").

George Clooney rolą w filmie „The Descendants” zdobył nagrodę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. Nagrodę dla najlepszej aktorki odebrała Meryl Streep, za rolę Margaret Thatcher w filmie „Iron Lady”.

Nagrodę specjalną za całokształt osiągnięć otrzymał w tym roku Morgan Freeman.

Najlepszym reżyserem ogłoszono Martina Scorsese za reżyserię filmu 3D "Hugo". a za najlepszy scenariusz kapituła uznała historię z "O północy w Paryżu" napisany przez Woody'ego Allena.

W kategorii ról drugoplanowych zwyciężyli Christopher Plummer ("The Beginners") i Octavia Spencer ("Służące").

W kategorii najlepszych aktorów komediowych i musicalowych zwyciężyli Jean Dujardin z "The Artist" i Michelle Williams za rolę w filmie "My week with Marilyn".

Najlepszą aktorką w miniserialu telewizyjnym została Kate Winslet w "Mildred Pierce", aktorem - Idris Elba jako "Luther".

W kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny zwyciężył irański obraz reżyserii Asghara Farhadi pt. "Rozstanie". Film został już wcześniej okrzyknięty przez światową krytykę arcydziełem współczesnego kina i nagrodzony na festiwalu w Berlinie Złotym Niedźwiedziem za najlepszy film.

Nagrodę za najlepszą muzykę otrzymał Ludovic Bource za "The Artist".

Oficjalny trailer filmu "The Artist"


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wielka niespodzianka to porażka Spielberga. Przegrana "War Horse" w walce o tytuł Najlepszego filmu i brak nominacji w kategorii Najlepszy reżyser.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.