Facebook Google+ Twitter

Złote Globy. Triumf Bena Afflecka i zaskakująca przemowa Jodie Foster

Na 70. gali rozdania Złotych Globów gwiazdy świeciły najjaśniej. Nie obyło się bez zaskoczenia i skandalu. A największym zwycięzcą okazał się Ben Affleck.

 / Fot. EPA/PAUL BUCKNikt nie spodziewał się, że to film "Operacja Argo" a nie "Lincoln" Stevena Spielberga zostanie nagrodzony statuetką. Jednak to dzieło Bena Afflecka otrzymało Złotego Globa za najlepszy dramat, a sam Affleck za jego reżyserię. Aktor nie krył zaskoczenia. Po odebraniu nagrody powiedział: "Bóg mi świadkiem, nigdy nie myślałem, że stanę obok nich" - odnosząc się do nazwisk, które zostały wymienione podczas gali rozdania.

Najlepszym filmem w kategorii musical lub komedia został "Les Miserables. Nędznicy" w reż. Toma Hoopera. Występujący w tej produkcji Hugh Jackman i Anne Hathaway również otrzymali Złote Globy.

Jennifer Lawrence zdobyła z kolei statuetkę w kategorii najlepsza aktorka w komedii lub musicalu za rolę w "Poradniku pozytywnego myślenia". Natomiast Jessica Chastain otrzymała Glob dla najlepszej aktorki w dramacie za film "Wróg numer jeden". Najlepszym aktorem został Daniel Day-Lewis ("Lincoln").

Za najlepszą piosenkę filmową uznano "Skyfall" Adele. Wzruszona artystka nie kryła zaskoczenia i radości. Film zagraniczny, który zgarnął Złotego Globa to francuski dramat "Miłość" w reżyserii Micheala Haneke.

Złoty Glob za całokształt twórczości został przyznany Jodie Foster, która swoim wyznaniem wzbudziła niemałą sensację. Artystka powiedziała: "Jestem singielką. Naprawdę. Nie, żartuję... Ale prawdę mówiąc nie żartuję, ale trochę żartuję - kontynuowała zmieszana aktorka. Nie ma to być mój coming out, gdyż już dawno mam to za sobą, mniej więcej w epoce kamienia łupanego, w czasach kiedy wrażliwa młoda dziewczyna mogła przyznać się tylko zaufanym przyjaciołom, rodzinie i współpracownikom, a dopiero później, stopniowo, każdemu kogo kiedykolwiek spotkała". Artystka wprawdzie nie wyznała bezpośrednio, że jest lesbijką, jednak dziękując producentce Cydney Bernard, którą nazwała byłym partnerem i współrodzicem dała do zrozumienia, że tak naprawdę miała na myśli wyjawienie swojej orientacji seksualnej.

Wszystkie wyniki 70. gali rozdania Złotych Globów można zobaczyć TUTAJ.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Witamy w serwisie i dziękujemy za materiał :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.