Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30167 miejsce

Złote i srebrne karty pacjenta w szpitalu MSWiA w Warszawie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-24 17:29

Szpital MSWiA przy ulicy Wołoskiej w Warszawie wprowadził srebrne i złote karty pacjenta w formie abonamentu. Złota karta kosztuje 700 złotych miesięcznie, ale pacjent ma nieodpłatny dostęp m.in. do badań diagnostycznych i laboratoryjnych, konsultacji lekarskich, pogotowia ratunkowego, pobytu w szpitalu do pięciu dni.

Organem założycielskim szpitala jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Rzeczniczka resortu Wioletta Paprocka twierdzi, że świadczenie usług komercyjnych przez szpital jest zgodne z prawem. Tłumaczy, że lekarze przyjmują w oddzielnym budynku, dawnym budynku VIP-ów. Jednak badania diagnostyczne wykonywane są na szpitalnym sprzęcie. Szpital za wykorzystywanie sprzętu otrzymuje pieniądze.

Barbara Kozłowska z Biura Praw Pacjenta przy ministrze zdrowia przyznała, że taka sytuacja w innym szpitalu publicznym byłaby dyskusyjna. "W szpitalach innych niż resortowe taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, dlatego jest bardzo dużo kontrowersji jeśli chodzi o opłaty ponoszone przez pacjentki przy porodzie, mówi się o tym że jest to niezgodne z prawem" - powiedziała.

Poprzedni ministrowie zdrowia walczyli o to by nie mieszać w szpitalach świadczeń finansowanych ze środków publicznych z tymi za pieniądze. Ze szpitali wyprowadzono więc wszelkiego rodzaju fundacje ale wprowadza się usługi komercyjne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.