Facebook Google+ Twitter

Złote Pola Ryżowe wracają do Hongkongu

Sześćdziesięciodwuletni Leung od lat uprawiał kwiaty na swych ośmio akrowym polu (ok 3 ha).Jednak kilka lat temu Leung postanowił dokonać zmian. W pełni wykorzystał okres odpoczynku ziemi i w maju posadził ryż.

Oriental Daily, The Real Hongkong News

Farmer Leung Yat-shun / Fot. Oriental DailyDebaty i spory nie ustają wokół rozwoju Północno-Wschodnich terenów Nowych Terytoriów w Hongkongu. Rząd naciska na budowę nowych miast, tam gdzie obecnie są niewielkie wsie i resztki pól uprawnych, mieszkańcy tradycyjnie nastawieni antyrządowo, w większości oponują.

Oliwy do ognia dolał farmer Leung Yat-shun z z San Tin (新田), (dzielnica Yuen Long).

Sześćdziesięciodwuletni Leung od lat uprawiał kwiaty na swych 8 akrowym polu (ok 3 ha). Jednak kilka lat temu Leung postanowił dokonać zmian. W pełni wykorzystał okres odpoczynku ziemi i w maju posadził ryż.

Przez 120 dni ciężkiej pracy farmer korzystał często z porad innych. Szczęśliwie ani tegoroczny tajfun, ani powodzie nie zniszczyły plonów. Ryż w sierpniu przybrał kolor złota.

Złote żniwa odbyły się w minioną niedzielę. Każdy, kto chciał uczestniczyć w zbiorach, mógł przyjść na farmę już od rana. Ochotnik za pomoc w zbiorze ryżu mógł otrzymać w nagrodę 2 katy (斤, ok. 1,2 kg) niełuskanego ryżu. Zebrany ryż Leung prześle wybranym domom starców.

Leung w ten sposób spłaci swój dług wobec społeczeństwa. W latach 50-tych jego rodzina, podobnie jak tysiące innych, cierpiała w Hongkongu biedę. Sąsiedzi często gotowali ryż w dużych garnkach i dzielili go z innymi. Ponad dziesięcioosobowa osobowa rodzina Leung bez pomocy sąsiadów by nie przetrwała. Leung nazwał swój ryż: "North East Rice” (Ryż Północno-Wschodni). W roku przyszłym zamierza posadzić ryż na 30 akrach.

Błażej Babik
http://www.hongkong.info.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.