Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28482 miejsce

Złote rady Kasi Tusk: Jak polubić czytanie?

Na blogu Kasi Tusk, jak zwykle słodko (pączki i koktajle), modnie (Vogue) i kolorowo. Zamieszczony wczoraj post wyróżnia się jednak na tle innych przede wszystkim treścią. Blogerka Kasia uczy swoje czytelniczki... czytać.

 / Fot. Grzegorz Mehring/PolskapresseKasia Tusk zaskakuje nie pierwszy raz swoimi wpisami. O ile "stroje dnia" czy porady w stylu "jak się ubierać", "co jeść" są w miarę adekwatne do oczekiwanego poziomu blogu i jego autorek, o tyle post pt. "Make reading easier" aspiruje do swoistego artykułu z misją.

XXI w. jawi się jako prawdziwie ciężkie czasy. Zmuszają ostatnio do interwencji ludzi, którzy zwykle nie zajmują się działalnością społeczną, żeby "przemówić innym do rozsądku". Kiedy cała Polska żyła problemem ACTA, plotkarski serwis Pudelek.pl poczęstował swoich czytelników prawie poważnym tekstem nt. groźnej ustawy, co było, jak do tej pory, pierwszą i ostatnią tego typu inicjatywą popularnego "pudla".

Tym razem interweniuje Kasia Tusk. "Według badania przeprowadzonego przez Bibliotekę Narodową w 2010 roku przeciętny Polak czyta pół książki rocznie." - pisze na swoim blogu. Zapewne takie i podobne groźne dane skłoniły blogerkę do poruszenia tego poważnego problemu. A może przy okazji wytresować sobie bardziej oczytane czytelniczki.

"Nie zawsze byłam molem książkowym" - pisze Kasia. "Przebrnięcie przez "Janka muzykanta" było traumatycznym przeżyciem (...) a "Krzyżacy" ułatwiali zasypianie szybciej niż szklanka ciepłego mleka". Na szczęście, jak dowiadujemy się z dalszej części wpisu, Kasia trafiła na książkę, którą pokochała - "Kamienie na szaniec". Później mama zmusiła ją do przeczytania "Harry'ego Pottera", co pozwoliło jej dojść do rewolucyjnego wniosku, że "gruba książka nie znaczy nudna książka".

W dalszej części Kasia odpowiada sobie na 3 pytania: "Dlaczego czytanie jest dobre?", "Co zrobić, aby polubić czytanie?" oraz "Co robić, jeśli lubisz czytać, a robisz to za rzadko?".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

red
  • red
  • 31.03.2012 10:48

A może Kasia podsuwa idiotyczne pomysły tatusiowi jak rządzić?? - stąd te idiotyczne rządy tatusia !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.