Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34349 miejsce

Złote Tarasy – dlaczego przesunięto wielkie otwarcie

Złote Tarasy, najnowsze warszawskie centrum handlowe, miały być otwarte w listopadzie. Szykuje się jednak kilkumiesięczny poślizg. Inwestor – ING Real Estate wini za to wykonawcę - firmę Skanska. Ale Skanska zaprzecza...

Budowa Złotych Tarasów przesuwa się w czasie. | Fot. MWMedia. – Skanska nie była w stanie oddać w terminie instalacji technicznych centrum. W związku z tym nie mieliśmy innego wyjścia i musieliśmy podjąć bolesną decyzję o przesunięciu terminu otwarcia – oświadcza ING Real Estate, nie zdradzając szczegółów. – Żadnych dodatkowych komentarzy w tej sprawie nie będzie – odpowiada Agnieszka Podbielska, rzecznik prasowy ING Real Estate na większość moich pytań.

– My możemy oddać projekt w terminie, przed świętami Bożego Narodzenia – zapewnia jednak Roman Wieczorek, prezes Skanska, wyraźnie zaskoczony oświadczeniem inwestora. – O przesunięciu terminu dowiedzieliśmy się z prasy – dodaje.

Dla dwustu firm otwierających stoiska w Złotych Tarasach opóźnienie oznacza duże straty. Nie wiadomo jednak, czy będą żądały odszkodowań. I czy ING Real Estate będzie żądał odszkodowania od Skanska – to pytanie również pozostało bez odpowiedzi.

– O przesunięciu terminu otwarcia poinformowano nas dopiero wczoraj. W piątek próbowaliśmy się czegoś dowiedzieć, jednak wtedy nam się nie udało – przyznaje Monika Marianowicz, rzecznik Empiku. Empik jest jedną z firm, które zakupiły kilka stoisk w Złotych Tarasach.

Firma ING Real Estate nie podaje konkretnego terminu otwarcia, w oświadczeniu informuje o I kwartale 2007 r. – Nie znamy dokładnej daty. Najprawdopodobniej będzie to wiosna przyszłego roku – mówi Anna Kasprzycka, rzecznik prasowy Marks & Spencer.

W Złotych Tarasach ma być też m.in. Multikino z ośmioma salami kinowymi, Hard Rock Cafe i sklep Next.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dlaczego opóźnienie? Bo trwa "bałagan" przy budowie - każdy, kto dzisiaj (18.10.2006, godz. 10:00) przechodził obok, widział, że budowa trwa nadal i nie ma szans na jej szybkie zakończenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.